پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


ميزبانی یزد در هشتمین همایش آزادگان اردوگاه تکریت 11


استان یزد از صبح امروز به مدت 4 روز میزبان آزدگان اردوگاه تکریت 11 و خانواده های ایشان است.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد رسا؛ اردوگاه اسیران تکریت 11 در 15 کلیومتری شهر تکریت، در استان صلاح الدین عراق محل تولد صدام واقع شده بود که شامل سه قسمت بود، قسمت اصلی حدود 1200 تا 1400 اسیر ایرانی را شامل می شد.

اسرای تکریت 11 در کربلای 4 و 5 و عملیات های بعدی اسیر شده بودند و حدود 4 سال و حداقل دوسال اسارت داشتند، تکریت 11یکی از فعالترین اردوگاههای اسرای ایرانی بود که در آخرین روز اسارتشان نماز جماعت 1000 نفره خواندند.

این اردوگاه چون از دید صلیب سرخ پنهان مانده به اردوگاه مفقودین ایران نامگذاری شده بود و به طور مستقیم زیر نظر استخبارات عراق اداره و کنترل می شد.


مسئول روابط عمومی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در گفتگو با خبرنگار یزدندا گفت: استان یزد از امروز سه شنبه 2 شهریور تا جمعه 5 شهریورماه میزبان آزدگان اردوگاه تکریت 11 عراق به مدت 4 روز در هشتمین سال از برگزاری این همایش می باشد.


عبدالکریم لک هدف از برگزاری این همایش را گامی مهم در راستای بزرگداشت مقام و منزلت آزادگان ، تکریم آنها و تبیین خاطرات و انتقال آن به نسل جوان عنوان کرد .


وی اذعان کرد: این همایش با حضور حدود 1600نفر از آزادگان و خانواده های آنها با برنامه های مختلف فرهنگی و هنری در دانشگاه یزد برگزار می شود .

مسئول روابط عمومی اداره کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد افزود: در این همایش ضمن انجام سخنرانی توسط مسئولان کشوری و استانی ، آزادگان به بیان خاطرات خود از دوران اسارت می پردازند و برنامه های جنبی فرهنگی و هنری برگزار می شود و همچنین آزادگان به همراه خانواده از مناطق تاریخی و گردشگری یزد دیدن می کنند.


لک تصریح کرد: تعداد 74 نفر از آزادگان یزدی در اردوگاه تکریت 11 عراق دوران سخت اسارت خود را طی کرده اند.


** هفت همایش گذشته آزادگان در شهرهای اصفهان، مشهد، همدان، دزفول، ساری، تهران و شیراز برگزار شده و یزد میزبان هشتمین دوره از این همایش ها است.


 


آخرین اخبار آخرین اخبار