پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سازمان اورژانس استان یزد خبر داد

میانگین حضور نیروهای اورژانس درحوادث شهری استان یزد 7 دقیقه است


احمد دهقان گفت: میانگین حضور نیروهای اورژانس بر بالین بیماران، در شهرها 7 دقیقه و در جاده ۱۲ تا ۱۵ دقیقه است.

احمد دهقان در گفتگو با خبرنگار یزدامروز؛ با بیان اینکه اورژانس یزد متشکل از  ۵۶ پایگاه شهری و جاده‌ای و همچنین یک پایگاه اورژانس هوایی است گفت: البته از این تعداد 12 پایگاه بر اساس اصل 44 به بخش خصوصی واگذار شده و به صورت خرید خدمت با اورژانس یزد همکاری دارند

رئیس سازمان اورژانس استان یزد افزود: این موضوع شده تا بخش خصوصی توانمندی در کنار اورژانس رشد کند و ما بسیار از این بخش رضایت داریم.

دهقان از پوشش ۹۸ درصد حوادث ترافیکی استان توسط نیروهای اورژانس خبر داد و گقت: استان به  ۳۶ پایگاه اورژانس جدید شامل ۱۴ پایگاه شهری و ۲۱ پایگاه جاده‌ای نیازمند است که البته زمین مورد نیاز ۹۰ درصد پایگاه‌ها تامین شده و در مواردی نیز به دلیل عدم امکان مالی برای دولت به منظور ساخت پایگاه و تجهیز آن، خیران وارد عمل شده‌اند.

وی در بخش دیگری از سخنانش از اتصال مرکز دیسپاچینگ 115 مهریز به شبکه دیسپاچینگ مرکزی استان خبر داد و گفت: این اتفاق  بسیار بزرگی است که ضمن مدیریت منابع و ممانعت از هدر رفت ماموریت ها می تواند موجب کاهش زمان حضور پرسنل در محل حوادث شود.

رئیس سازمان اورژانس استان یزد ابراز امیدواری کرد:در آینده نزدیک مرکز دیسپاچینگ شهرستان های بافق و بهاباد را نیز به شبکه مرکزی متصل شوند.

دهقان با بیان اینکه اکنون میانگین حضور نیروهای اورژانس بر بالین بیماران، در شهرها 7 دقیقه و در جاده ۱۲ تا ۱۵ دقیقه است، گفت: تلاش ما این است که این استانداردها رعایت شود

وی در پایان با اشاره به برخورداری استان یزد از بالگرد اورزانش هوایی گفت: در سطح کشور 6 بالگرد اورژانس هوایی وجود دارد که یکی از آن ها در اختیار استان بوده که ظرفیت موثری در حوادث به حساب می آید و البته این مهم حاصل پیگیری ها و زحمات نیروهای امنیتی و مسئولان استان است که باید برای حفظ آن نیز تلاش کرد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار