پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس دفتر شورای نگهبان در یزد اعلام کرد


حجت الاسلام ناصر محمدی ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم ولایتمدار استان دارالعباده یزد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از مهلت قانونی 7 روزه برای ارائه شکایت نامزدها در خصوص نحوه برگزاری انتخابات به شورای نگهبان خبر داد.

حجت الاسلام ناصر محمدی در مصاحبه با یزدامروز؛ ضمن قدردانی از حضور باشکوه مردم ولایتمدار استان دارالعباده یزد در یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس تبصره 1 ماده 68 قانون انتخابات، کسانی که از نحوه برگزاری انتخابات شکایتی داشته باشند می توانند ظرف مدت 7 روز از تاریخ اخذ رای، شکایات خود را به همراه مستندات به شورای نگهبان و یا دفاتر این شورا در استان ها تحویل دهند.

رئیس دفتر شورای نگهبان در یزد؛ خرید و فروش رای،استفاده از شناسنامه افراد فوت شده و ... را مصادیق شکایات دانست و گفت: این شکایات باید با ادله و مستندات همراه باشد و پس از پایان مدت زمان 7 روزه  شورای نگهبان به شکایات رسیدگی خواهد کرد.

وی با بیان اینکه آرا اعلام شده فعلی به معنای تائید نهائی از سوی شورای نگهبان نیست گفت: این آرا پس از مهلت تعیین شده برای دریافت شکایات و پس از بررسی شکایت ها تائید خواهند شد.

محمدی تصریح کرد: چنانچه وجود چنین تخلفاتی به صورت گسترده محرز شود منجر به ابطال آرا حوزه انتخابیه خواهد شد که تا کنون در استان یزد در هیچ دوره ای چنین تخلفاتی صورت نگرفته و در این دوره هم انجام آن بعید به نظر می رسد.

رئیس هیئت نظارت استان یزد در رابطه با تخلفات صورت گرفته در ایام تبلیغات انتخاباتی گفت: تحلفات خاصی که در آرا مردم تاثیرگذار باشد در این ایام گزارش نشده و تخلفات جزئی بوده مانند نصب بنردر محل هایی خارج از ستاد انتخاباتی یا توزیع غذا که البته متخلفین به مراجع قضائی معرفی وبا آنان برخورد خواهد شد.

  انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار