پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

لحظه به لحظه با یمن؛ عملیات «ناامید» عربستان - روز ۱۱

نامه انصارالله به بان کی‌مون:سوخت بیمارستان‌ها در حال اتمام/ غنیمت‌گیری پهباد سعودی/امیرعبداللهیان: امنیت یمن را امنیت ایران می‌دانیم


یازدهمین روز عملیات «بازگرداندن امید» عربستان علیه یمن، در حالی آغاز شد که جنگنده‌‌های سعودی روز گذشته مناطق مسکونی را در یمن بمباران کردند که در این میان یک بیمارستان هم تخریب شد و بیش از ۳۰ نفر کشته و زخمی شدند.

به گزارش یزد رسا، عربستان سعودی، سه‌شنبه‌شب اول اردیبهشت (21 آوریل)، پایان تجاوز نظامی موسوم به عملیات «طوفان قاطع» علیه یمن را اعلام کرد و همزمان از آغاز عملیاتی جدید موسوم به «بازگرداندن امید به یمن» خبر داد.

 

به گزارش فارس، عربستان، عملیات «طوفان قاطع» را که بیش از 2500 کشته و بیش از 3000 زخمی برجای گذاشت، بامداد روز پنجشنبه 6 فرودین (26 مارس) آغاز و هدف آن را «بازگرداندن رئیس جمهور» مستعفی یمن به قدرت در یمن اعلام کرد، اما با مقاومت مردم، ارتش و جنبش انصارالله یمن، تاکنون به این هدف و دیگر اهداف اعلامی نرسیده است.

 

 

امیرعبداللهیان: امنیت یمن را امنیت ایران می‌دانیم/ زمان برای اقدامات ماجراجویانه به پایان رسیده است
معاون وزیر خارجه ایران با بیان اینکه ما امنیت یمن را امنیت منطقه و ایران می‌دانیم، اظهار داشت: اجازه داده نخواهد شد دیگران امنیت منطقه مشترک را با اقدامات ماجراجویانه به بازی بگیرند.

 

حسین امیرعبداللهیان معاون عربی آفریقای وزارت امور خارجه در گفت‌وگو با فارس، در خصوص تحولات یمن با بیان اینکه سکوت برخی کشورها در قبال استمرار تجاوز عربستان به یمن و تداوم محاصره انسانی مردم مظلوم این کشور غیر قابل قبول است، گفت: تمرکز سعودی بر جنگ علیه یمن صرفاً کمک به تقویت رژیم صهیونیستی و گروه‌های تروریستی را سبب شده است.

 

وی افزود: تهران از گفت‌وگوی یمنی-یمنی در مکان مورد توافق همه گروه‌های داخلی این کشور حمایت و هر گونه مداخله خارجی در این کشور را مردود می‌داند.

 

معاون وزیر خارجه با بیان اینکه ما امنیت یمن را امنیت منطقه و ایران می‌دانیم، اظهار داشت: اجازه داده نخواهد شد دیگران امنیت منطقه مشترک را با اقدامات ماجراجویانه به بازی بگیرند.

 

امیرعبداللهیان گفت: زمان برای این اقدامات ماجراجویانه به پایان رسیده و همه باید به امنیت منطقه و ایفای نقش سازنده بیاندیشند.

 

مهم‌ترین اخبار روز یازدهمین عملیات «بازگرداندن امید» عربستان را می‌توانید در اینـجـا مرور کنید.

* * * * * *

جدیدترین تحولات امروز یمن را در زیر دنبال کنید:

*

* نامه انصارالله به بان کی‌مون: سوخت بیمارستان‌ها در حال پایان است/ عربستان هر آن‌چه نشان از زندگی دارد را نابود می‌کند

* حمله هوایی به جزیره الکمران در استان الحدیده یمن

* انفجار قوی در جنوب شرق صنعاء در پی بمباران هواپیماهای سعودی

* امیرعبداللهیان: امنیت یمن را امنیت ایران می‌دانیم/ زمان برای اقدامات ماجراجویانه به پایان رسیده است

* خشم عربستان از رسانه‌های مصری در پی انتقاد از حمله به یمن

* سقوط یک هواپیمای بدون سرنشین سعودی در یمن و غنیمت گیری توسط انصار الله + تصاویر

* انصارالله:«قتل بشر» از«حقوق بشر» برای شورای امنیت مهم تراست

*جلسه بی‌نتیجه شورای امنیت جهت توقف درگیری‌ها در یمن برای ارسال کمکهای انسانی

* یک عضو ارشد انصارالله در گفت‌وگو با شبکه المیادین با اشاره به اینکه اقدام دولت ریاض در فشار وارد کردن به اسلام آباد برای ورود به جنگ یمن نشانه‌ شکست سعودی‌ها است تاکید کرد که اگر تصمیم به پاسخ به عربستان بگیریم پاسخی محکم همانند جنگ سال 2009 را خواهیم داد.

* سخنگوی یونیسف در یمن با هشدار نسبت به وقوع فاجعه انسانی در یمن تاکید کرد که مردم با مشکل کمبود آب، برق، سوخت و نان مواجه هستند و غیرنظامیان به دلیل جنگ خیابانی در خانه های خود گیر افتاده اند.

* کشته شدن 13 نفر در بمباران مناطق مسکونی در محله الشعب صنعا/6 نفر از قربانیان از اعضای یک خانواده بودند و در این حمله 7 منزل مسکونی تخریب شد

* 11 کشته و زخمی در بمباران یک بیمارستان در یمن/سعودی‌ها در ادامه حملات خود یک بیمارستان را در استان تعز یمن هدف قرار دادند که در این حمله 11 نفر کشته و زخمی شدند.

* آمار کشته و زخمی‌های حملات هوایی عربستان به «سعوان» در پایتخت یمن به بیش از 50 نفر رسید

* راهپیمایی صدها هزار نفری مردم در صنعاء

انتهای پیام/ع

آخرین اخبار آخرین اخبار