پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


نامه کودکانه دختربیرجندی به شهدا


دختر 9 ساله بیرجندی با زبان کودکانه اش دلتنگی ها و بی قراری هایش نسبت به شهدا را به تحریر درآورده است.

به گزارش یزد امـــــــروز متن زیر نامه « فاطمه چاحوضی» دختر 9 ساله بیرجندی است که با زبان کودکانه اش دلتنگی ها و بی قراری هایش نسبت به شهدا را به تحریر درآورده است.

سلام. اسم من فاطمه است. 9 سال دارم. از جنگ چیزی نمی دونم اما وقتی پدربزرگم از سال های جنگ تعریف می کند، دلم می خواهد گریه کنم. پدربزرگم میگه که شهیدان زنده هستند و پیش خدا روزی می گیرند، میگه اگه مشکلی داری از شهیدان کمک بخواه منم دلم می خواهد شما را ببینم ، می خواهم با شما حرف بزنم و بگویم شما خیلی زحمت کشیدید و جون خودتون را فدای ایران کردید.

 

کاش منم اندازه ی پدربزرگم بودم چوم می تونستم شمارو ببینم. می تونستم قلکم را بشکنم و پول هایش را به شما بدهم تا پاهای زخمی تان را به دکتر نشان دهید. می توانستم وقتی به جبهه بروید پشت سرتان آب بریزم و اسفند دود کنم. اما الان که کوچک هستم باز هم دوست دارم با شما حرف بزنم و بگویم پاها و کمر پدربزرگم خیلی درد میکنه، کمک کنید پاهاش خوب بشه. مادربزرگم هم کمرش خیلی درد میکنه گاهی وقتها گریه می کنه.

 

آرزو دارم دکتر بشم و کمکشون کنم. پدربزرگم میگه شما به جبهه رفتید تا ما بتونیم راحت زندگی کنیم. پدرم هم همیشه میگه: فاطمه، باباجان، اگه من هم تو زمان جنگ بودم می رفتم جبهه تا از ایران دفاع کنم. اما من دوست ندارم بابام شهید بشه. چون دوستم باباش شهید شده، وقتی ازش می پرسن بابات چکارست؟ گریه میکنه. بابام بهم میگه حجابم رو داشته باشم، با نامحرم حرف نزنم، میگه باید مثل اونا باشیم، نماز بخونیم، مغرور نباشیم ولی من تو راه مدرسه دخترها را می بینم که حجاب ندارند.اگه بتونم با شما حرف بزنم می خواهم بگم که به این دخترها بگویم که حجاب رو رعایت کنند. آخه اینا قدر زحمتهاتون رو نمی دونن. آرزو می کنم زودتر بزرگ بشم و به اینها بگم مثل شما زندگی کنند و باحجاب باشند تا شما گریه نکنید. آخه مادربزرگم میگه وقتی ما کار اشتباهی می کنیم امام زمان(عج) و شهیدان گریه می کنند.

 

من قول میدهم کار اشتباهی نکنم تا شما گریه نکنید و از شما می خواهم به خوابم بیایید تا از شما کمک بخواهم. هروقت دلم براتون تنگ میشه صلوات می فرستم تا زودتر شما رو ببینم.

«اللهم صل علی محمد و آل محمد»


منبع: دفاع پرس

 


آخرین اخبار آخرین اخبار