پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

پنتاگون:

ناوهای آمریکایی اعزام‌شده به یمن مأموریتی برای تجسس از کشتی‌های ایرانی ندارند


سخنگوی پنتاگون گزارش پیشین یک رسانه آمریکایی درباره اعزام ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای جلوگیری از ارسال سلاح از ایران به یمن را تکذیب کرد.

به گزارش یزد امــــروز از فارس، مقام پنتاگون گزارش یک رسانه آمریکایی درباره اعزام ناوهای هواپیمابر آمریکایی برای جلوگیری از ارسال سلاح‌های از سوی ایران به یمن را تکذیب کرد.

 

به گزارش رویترز، «استیو وارن»، سخنگوی پنتاگون روز دوشنبه گفت نیروی دریایی آمریکا به منظور انجام عملیات امنیت دریایی اقدام به اعزام یک فروند ناو هواپیمابر و  یک کشتی جنگی مجهز به موشک‌های هدایت شونده به آبهای نزدیک یمن کرده است. وی به رغم این هر گونه مأموریت به این کشتی‌ها برای جلوگیری از ادعاهای مربوط به ارسال سلاح‌ از ایران به یمن را تکذیب کرد.

 

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» ساعاتی پیشتر از قول مقامات نیروی دریایی آمریکا مدعی شده بود این دو ناو آمریکایی با هدف ممانعت از ارسال سلاح‌ از ایران به اعضای جنبش انصارالله به یمن اعزام شده‌اند.

 

این ادعا در حالی مطرح شد که مقام‌های دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اروپا چند روز پیش به شرط عدم افشای نام حمایت تسلیحاتی ایران از اعضای انصارالله را تکذیب کرده‌ بودند.

 

آسوشتیدپرس که معمولاً به خبرسازی درباره ایران شهرت دارد با تکرار ادعاهای حمایت تسلیحاتی ایران از اعضای جنبش انصارالله در یمن نوشته اکنون 9 فروند کشتی آمریکایی شامل ناوچه‌ها و ناوشکن در منطقه مستقر هستند. به ادعای این رسانه، ناوهای آمریکایی تیم‌هایی برای تحقیق و تجسس از سایر کشتی‌ها دارند.

 

سخنگوی پنتاگون گفت نیرویدریایی آمریکا روز یکشنبه ناو هواپیمابر «تئودور روزولت» و ناوچه اسکورت‌کننده آن، «یو‌اس‌اس نورماندی» را به دریای عرب فرستاده است.

 

ناوهای تازه اعزام‌شده آمریکایی به ۷ ناو پیشتر اعزام‌شده در آبهای نزدیک یمن خواهند پیوست. سخنگوی پنتاگون گفت حضور کشتی‌های آمریکایی در نزدیکی یمن گزینه‌های لازم را پیش روی سیاست‌گذاران این کشور برای اقدام در صورت وخیم‌تر شدن اوضاع قرار می‌دهد.

 

غیر از دو ناو اعزام شده در حال حاضر دو نا شکن، دو کشتی مین‌روب و سه کشتی آبی ـ خاکی متعلق به نیروی دریایی آمریکا در منطقه حضور دارند.

 

این مقام پنتاگون علاوه بر این گفت: «شواهد تازه‌ای مبنی بر انتقال سلاخ از ایرانی به حوثی‌های یمن وجود ندارد، اگرچه ایران قبلاً این اقدام را انجام داده است.»آخرین اخبار آخرین اخبار