پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

سخنگوی شورای شهر یزد:

ناوگان فرسوده حمل نقل عمومی یزد بازسازی می‌شوند/ افتتاح اپلیکیشن اتوبوس یاب در دهه فجر


حمیدرضا قمی گفت: پروژه بازسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی یزد را به گونه‌ای که مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب روز شوند پیگیر بودیم و ماهیانه دو دستگاه اتوبوس این ناوگان بازسازی می‌شوند.

حمید رضا قمی در گفتگو با خبرنگار یزدامروز، در خصوص وضعیت ناوگان حمل و نقل عمومی یزد گفت: استفاده از وسایل نقلیه عمومی در زمان فعلی علاوه بر کاهش آلودگی هوا با توجه به افزایش قیمت بنزین یک فرصت به شمار می‌آید و اتفاق خوبی که افتاده در چند روز اخیر ناوگان مینی بوس در شهر یزد شروع به کار آزمایشی کرده و از 13 دستگاه هم اکنون، 10 دستگاه در حال فعالیت هستند.
 
وی ادامه داد: پروژه بازسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل عمومی را به گونه‌ای که مجهز به سیستم گرمایشی و سرمایشی مناسب روز شوند پیگیر بودیم و قرارداد آن با یکی از شرکت‌های داخلی در شرف تدوین است که با توجه به مضیقه در تامین اتوبوس، ماهیانه دو دستگاه اتوبوس ناوگان عمومی یزد از این طریق بازسازی شوند.
 
سخنگوی شورای شهر یزد عنوان کرد: بحث خط بی آر تی در یزد به صورت جدی دنبال می‌شود، با کمک تسهیلاتی که دولت از قبل برای خرید اتوبوس بی آر تی داده است به صورت جدی وارد مذاکره شدیم و در شرف قرارداد هستیم که احتمالا 30 دستگاه اتوبوس بی آرتی برای یزد خریداری شود و خط بی آر تی در یک یا دو مسیر در یزد راه‌اندازی شود.
 
قمی افزایش و بهسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یزد را از اقداماتی عنوان کرد که برای این ناوگان انجام می‌گیرد و افزود: در حال تامین تسهیلاتی از طریق دولت برای بخش خصوصی نیز که در حال حاضر به ما سرویس می‌دهند هستیم تا اتوبوس‌های این بخش را بازسازی کنند و اتوبوس‌های قدیمی از خط  خارج شوند.
 
وی تصریح کرد: سال آینده کمترین تعداد اتوبوس بی کیفیت را در ناوگان حمل و نقل عمومی یزد خواهیم داشت و تحول جدی در حوزه حمل و نقل عمومی  هم از نظر افزایش و هم از نظر بهسازی این ناوگان اتفاق می‌افتد به گونه‌ای که کیفیت و افزایش سرعت این ناوگان موجب افزایش رغبت مردم در استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی شود.
 
رئیس کمیسیون شهر هوشمند شورای شهر یزد در خصوص هوشمندسازی ناوگان حمل و نقل عمومی یزد گفت: خوشبختانه اقدامات مثبتی در این زمینه اتفاق افتاد، اپلیکیشن اتوبوس یاب کاملا آماده شده است که خود سازمان فاوای شهرداری می‌تواند سرویس مستقیم به مردم بدهد و احتمالا در دهه فجر افتتاح خواهد شد.
 
قمی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از بهسازی ایستگاه‌های اتوبوس با مشارکت بخش خصوصی انجام خواهد گرفت، افزود: مقرر شده خدمات ویژه‌ای نیز در ایستگاه‌های انتظار اتوبوس در نظر بگیریم تا مسافران برخی اطلاعات را از طرق وای فای دریافت کنند، سایبان این ایستگاه‌ها نیز وضعیت مناسبی پیدا خواهد کرد و به طورکلی اقداماتی هم از نظر سخت افزاری و هم نرم افزاری در این زمینه انجام خواهد گرفت.
 
وی در خصوص وضعیت تاکسی‌ها در یزد گفت: در خصوص تاکسی‌های اینترنتی با بخشنامه اخیر، شهرداری متولی سازماندهی این تاکسی‌ها شده است و مقرر شد در سازمان حمل و نقل آیین‌نامه‌ای داشته باشیم که در چند مورد از جمله کیفیت ناوگان تاکسی اینترنتی، شناسایی آنها، نحوه سرویس دهی و ... تاکسی‌های اینترنتی متمرکز شویم و  در واقع در سازمان حمل و نقل بار و مسافر، مرکزی برای رصد تاکسی‌های اینترنتی داشته باشیم البته سعی ما بر این است که مانع توسعه این ناوگان نشویم.
 
عضو ناظر شورای شهر یزد در سازمان حمل و نقل بار و مسافر شهرداری یزد افزود: امیدواریم تاکسی‌های تلفنی نیز از این موضوع تبعیت کنند و با ارائه خدمات جدید مشتری بیشتری جذب کنند و عرصه رقابتی در این زمینه ایجاد شود چرا که اگر در سال‌های گذشته غفلت نشده بود یزد می‌توانست در زمینه تاکسی‌های اینترنت حرفی برای گفتن داشته باشد.
 
انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار