پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

اژه ای در جمع خبرنگاران مطرح کرد

نا امید نیستیم اما احتمال بازگشت خاوری ضعیف است


معاون اول قوه قضاییه در خصوص احتمال بازگشت خاوری، گفت: احتمال بازگشت وی را ضعیف می‌دانم اما نا امید نیستیم.

به گزارش یزد امـــــــروز؛ حجت‌الاسلام محسنی اژه‌ای در حاشیه همایش سراسری قضات دادسرای عمومی انقلاب تهران با حضور در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین وضعیت پرونده 32 میلیاردی صندوق رفاه دانشجویان، گفت: این پرونده جدید است و فعلاً تازه گزارش داده‌اند که به آن رسیدگی می‌شود.

 

به گزارش فارس، اژه‌ای همچنین در خصوص حادثه مهاباد، گفت: این پرونده هم در حال رسیدگی است که امیدوارم هرچه زودتر رسیدگی به آن به اتمام برسد.

 

معاون اول قوه قضاییه در خصوص پرونده 10 بدهکار بانکی، گفت: برخی از پرونده‌ها به دادگاه رفته و برخی در مرحله دادسرا است ضمن اینکه برخی افراد با قرار وثیقه آزاد شدند و نسبت به پرداخت بدهی‌های خود در حال تعامل با بانک هستند، ما برخوردمان جدی است.

 

اژه‌ای در خصوص برگزاری چنین همایش‌هایی در سایر استان‌ها، گفت: حجم کار به گونه‌ای است که به خودمان اجازه نمی‌دهیم همایش مکرر انجام شود.

 

وی ادامه داد: مسلماً در طول سال همایش‌هایی برگزار می‌شود که در برخی استان‌ها هم وجود دارد مهم این است بتوانیم مسائل و مشکلات موجود را در این همایش رسیدگی کنیم و تا جایی که مقدور است آنها را برطرف کنیم.

 

معاون اول قوه قضاییه در خصوص قانون آیین دادسرای کیفری، گفت: یکسری اصلاحات وجود داشت که در کمیسیون قضایی پذیرفته شده و باید به صحن برود. اما کلیات قانون در تیرماه اجرایی می‌شود.

 

سخنگوی دستگاه قضایی در پاسخ به سؤال خبرنگاران فارس مبنی بر اینکه با توجه به تغییر قاضی پرونده سه مدیرعامل سابق بانک‌های ملی، مسکن و صادرات، قاضی فعلی کیست و آیا به بازگشت خاوری امید دارید، گفت: الان اطلاعی ندارم که قاضی جدید کیست اما وقتی یک قاضی مسئولیتی پیدا کند و یا از جای به جای دیگر منتقل شود طبیعتاً قاضی پرونده تغییر خواهد کرد.

 

وی افزود: رسیدگی به پرونده خاوری آزمونی برای کشورهای مدعی است که می‌خواهند با فساد مبارزه کنند.

 

اژه‌ای در پایان گفت: احتمال بازگشت خاوری را ضعیف می‌دانم اما ناامید نیستیم اگر نیاید غیابی محاکمه می‌شود.


آخرین اخبار آخرین اخبار