پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه موقت یزد:

نباید با امام(ره) برخورد کاریکاتوری شود/ تحریف امام(ره)، تحریف انقلاب است


امام جمعه موقت یزد گفت: تحریف امام، تحریف انقلاب است که به معنی خروج از چارچوب انقلاب و وابستگی به کشورهای بیگانه و از دست دادن آنچه که در این سال‌ها بدست آمده، است.

به گزارشیزد امــــروز از یزد آوا، حجت‌ الاسلام محمدحسن معزالدینی در خطبه های امروز نمازجمعه یزد با اشاره به سالگردارتحال ملکوتی امام خمینی(ه) اظهار کرد: مردم در این روز در جای جای کشور به یاد امام (ره) گرد هم جمع شدند و مراسم‌هایی برگزار کردند تا افکار و اندیشه های ایشان را زنده نگه دارند و با او بیعتی دوباره کنند که این‌ها نشانه عشق مردم به امام(ره) و پیوند ناگسستنی آنها با رهبری انقلاب است.


وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص خطر تحریف شخصیت امام(ره) افزود: یکی از دغدغه‌های رهبری این است که شخصیت امام(ره) دربین برداشت‌های شخصی، صنفی و گروهی گم نشود و چهره امام همانگونه که در طی 10 سال رهبری در داخل کشور و 15 سال در خارج از کشور بود، نشان داده شود.


امام جمعه موقت یزد با بیان اینکه نباید با امام برخورد کاریکاتوری شود، ادامه داد: نباید به گونه ای باشد که یک جنبه ای از شخصیت امام پر رنگ و جنبه دیگری از آن کمرنگ جلوه داده شود و دیگدان مراقب و حساس باید به این توجه داشته باشند.


معزالدینی تصریح کرد: تحریف امام، تحریف انقلاب است که به معنی خروج از چارچوب انقلاب و وابستگی به کشورهای بیگانه و از دست دادن آنچه که در این سال‌ها بدست آمده،  است.


وی اختلافات قومی، قبیله‌ای و مذهبی را از نقشه‌های دشمن دانست و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ادامه داد: مردم باید نسبت به این مسئله حساسیت به خرج دهند وگام‌های وحدت آفرین بردارند و با استفاده از نقاط مشترک، نقاط ضعف را کمرنگ کنند چرا که هیچ دسته و گروهی از اختلاف سود نمی‌برد.


امام جمعه موقت یزد یادآور شد: چنانچه اختلافی بین ما به وجود آید و دشمن به آن پی ببرد، ما را سرگرم اختلافات خود می‌کند و به آنچه که می‌خواهد می‌رسد.


معزالدینی یکی از مسائل روز بین المللی و کشور را مذاکرات هسته ای و حل مسئله هسته‌ای کشور دانست و افزود: آنچه در بیانات رهبری پر رنگ بود و جبهه دیپلماسی کشور باید به آن توجه داشته باشند این است که دشمنان همیشه در صدد بهانه‌گیری و بهانه‌جویی هستند.


وی با بیان اینکه دشمن هیچ گاه خیر اسلام و مسلمین را نمی‌خواهد تصریح کرد: مقام معظم رهبری ضمن حمایت از تیم مذاکره کننده به آنها هشدار می دهد که توطئه‌ها و بهانه‌گری دشمنان را بشناسند و بدانند که آنها با هر بهانه‌ای می خواهند این مسئله را به نفع خودشان تمام کنند.


معزالدینی تاکید کرد: تیم مذاکره باید نصیحت مشفقانه رهبری را در نظر بگیرند و بدانند با توجه به اینکه ملت چشم به نتیجه مذاکرات دوخته است رو سفید از آن بیرون بیایند و قطعا همینطور نیز هست چرا که می‌دانند اگر تصمیمی خارج از چارچوب تعیین شده توسط رهبری گرفته شود خود به خود از حوزه اعتبار و مشروعیت خارج است.


امام جمعه موقت یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز قیام 15 خرداد و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این روز ادامه داد: قیام 15 خرداد جرقه و بارقه‌ای شد که امام(ره) انقلاب اسلامی و نهضت خود را شکل دهد و جامعه دگرگون شود و این احساس تکلیفی بود که امام(ره) به عنوان یک منتظر امام زمان(عج) داشت.
 

آخرین اخبار آخرین اخبار