پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد:

نتیجه زحمات دانش آموزان، اولیا و معلمان یزدی پیشتازی در کنکور را برای 23 سال رقم زد


قانع گفت: کسب رتبه برتر آنهم در 23 سال پیاپی چیز کمی نیست و نشان از سخت کوشی دانش آموزان، مطالبه گری اولیا آنها، تلاش فرهنگیان و برنامه ریزی مسئولان مدارس و آموزش و پرورش استان داشته و لذا همه در این موفقیت سهیم هستند.

به گزارش یزدامروز؛ محمد رضا قانع ضمن اشاره به کسب رتبه برتر یزدی ها در آزمون سراسری برای بیست و سومین سال پیاپی اظهار داشت: کنکور یک ماراتن علمی برای ورود به دانشگاه ها است و درصد قبولی هر استان می تواند به عنوان یک شاخص و ملاک ارزیابی سطح علمی استان مورد سنجش قرار بگیرد.
وی گفت: کسب رتبه برتر آنهم در 23 سال پیاپی چیز کمی نیست و نشان از سخت کوشی دانش آموزان، مطالبه گری اولیا آنها، تلاش فرهنگیان و برنامه ریزی مسئولان مدارس و آموزش و پرورش استان داشته و لذا همه در این موفقیت سهیم هستند.  
رئیس اداره روابط عمومی آموزش و پرورش استان یزد در خصوص مزایا و امتیازات این موفقیت ها برای استان اذعان داشت: امروز مدیر کل دفتر آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش ضمن اعلام این خبر قول داد پژوهش سرای دانش آموزی استان به فناوری لیزر مجهز شود. قبلا هم با پیگیری مرحوم صدوقی امام جمعه فقید یزد اعتبار گرفته شد و برای تسهیلات معلمان کارهایی انجام شد اما از آن موقع کار خاصی صورت نگرفته است.
وی گفت: استان یزد در بیشتر شاخص های علمی و تربیتی پیشتاز است و ما هر ساله پیگیر این موارد بوده ایم که بتوانیم با توجه به جایگاه استان از ظرفیت ها و منابع استفاده کنیم ولی ناچاریم انتظار خود را با وضعیت عمومی کشور وفق دهیم.
قانع ابراز امیدواری کرد: امیدواریم وضعیت آموزش و پرورش بهتر بشود چون در چندین سال گذشته بیش از 98 درصد از اعتبارات آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق و مطالبات پرسنلی شده و تنگنای اقتصادی باعث شده کمتر به این بخش توجه شود.
وی همچنین وعده داد همچون سال های گذشته با برگزاری همایشی از از نفرات برتر استان یزد در کنکور سراسری تجلیل شود.
 

یزدرسا/


آخرین اخبار آخرین اخبار