پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر سابق کار و رفاه اجتماعی:

نرخ اشتغال با تعطیلی 40 درصدی صنایع ایران نمی‌سازد/گزارش رییس جمهور در محضر رهبر انقلاب را با مستندات معتبر رد می‌کنم


وزیر سابق کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه گزارش رییس جمهور در محضر رهبر انقلاب نادرست بود، گفت: در دولت قبل نرخ اشتغال را بر اساس بیمه محاسبه می کردیم و این در حالی است که آمار ایجاد شغل با گزارش وزیر صنعت از تعطیلی 40 درصدی صنایع ایران نمی سازد.

به گزارش یزدامروز؛ اسدالله عباسی در گفت و گو با کار ایرانی؛ با بیان اینکه عملکرد دولت یازدهم در حوزه اشتغالزایی را من مثبت نمی بینم، اظهار کرد: گزارشی که رییس جمهور در محضر مقام معظم رهبری ارائه کردند نادرست بود و من در اسرع وقت نطقی را که آماده کردم خطاب به مردم و مقام معظم رهبری تقدیم خواهم کرد.

گزارش دولت را با مستندات معتبر رد می کنم

وی ادامه داد: دولت تدبیر و امید دولت نهم و دهم را به عدم ایجاد شغل در دوران مدیریتش متهم کرده و برای خودشان بیش از یک میلیون شغل تنظیم کرده اند و من با مستندات معتبر این موضوع را رد می کنم.

وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: دولت در زمینه اشتغالزایی اصلا موفق نبود و ما کماکان در رکود صدرصدی به سر می بریم.

دولت دهم در بازار مسکن 1500000 فرصت شغلی ایجاد کرد

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه دولت دهم در بازار مسکن حدود یک میلیون و 500 هزار فرصت شغلی ایجاد کرد، گفت: یعنی کارگر صبح برای کار بیرون می رفت و غروب میتوانست با دست پر به منزل بازگردد اما الان کدام کارگر مشغول کار است؟ همه بجای شاغل بودن و کار کردن بدنبال پیدا کردن شغلی هستند.

آمار ایجاد شغل با گزارش وزیر صنعت از تعطیلی 40 درصدی صنایع ایران نمی سازد

وی گفت: این آمارهای ایجاد اشتغال در حالی مطرح می شود که شخص وزیر صنعت اعلام می کند 40 درصد از تمام ظرفیت های صنایع  تولیدی ما فعال نیستند، پس چطور چنین گزارش هایی از اشتغالزایی ارائه می شود؟

عباسی با بیان اینکه من اشتغالزایی را  مثبت نمی بینم بلکه ضعیف هم می دانم، بیان کرد: در دولت قبل وقتی مرکز آمار ایران گزارشی می داد اینها می گفتند مرکز آمار، اعداد و آمار را بدون سند و برای خودش رونویسی می کند پس چطور الان گزارش مرکز آمار درست است؟

وی ادامه داد: من نمی گویم اصلا شغلی ایجاد نشده ولی اینکه می گویند یک میلیون و خورده ای شغل ایجاد شده بنظر من درست نیست و باید اصلاحیه بدهند.

در دولت قبل نرخ اشتغال را بر اساس بیمه محاسبه می کردیم

وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: بیمه اعلام کرد در دوره دولت دهم 5میلیون و هفتصدهزار نفر بیمه جدید داشتیم یعنی شغل را بر حسب بیمه حساب می کردیم یعنی هرکس در هرکارگاه و جایی مشغول می شد و بیمه می شد می گفتیم شغلی ایجاد شده و مورد حمایت قرار گرفته است.

وی ادامه داد: اگر آقای روحانی اعلام شغل جدید می کنند و معتقدند که بیش از یک میلیون شغل ایجاده شده باید گزارش بیمه هم ملاک باشد.

عباسی با بیان اینکه در دولت دهم 5میلیون و 700هزارنفر بیمه شده اند و غیر از این بیمه در دولت دهم فقط 1میلیون و 500هزار فرصت شغلی وجود داشت، گفت: فرصت شغلی با اشتغال متفاوت است فرصت شغلی یعنی من امروز صبح از منزل حرکت کنم شغل برای من فراهم است حالا در هر جایی این امکان وجود دارد.

وی در ارتباط با عامل بیکاری گفت: یک بخش عمده، کم شدن توجه نسبت به تولیدات داخلی و تمرکز بر روی سرمایه گذاران خارجی است.

رفت و آمدهای خارجی برای سرک کشیدن بود  نه سرمایه گذاری!

وزیر سابق تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: یعنی این تصور را کردیم که فضا به شکلی میشود که سرمایه داران از خارج از کشور برای سرمایه گذاری به داخل کشور می ایند در صورتی که این رفت و آمدهایی که از خارج کشور صورت گرفت برای سرک کشیدن بود نه سرمایه گذاری!

نماینده رودسر و املش با تأکید بر اینکه حتی یک ریال هم سرمایه گذاری نشد، گفت: از طرفی دولت سرمایه گذاران داخلی را فراموش کرد و از حمایت تسهیلاتی و بیمه ای غفلت شد.

وی واردات بی رویه برخی از کالاها و تحریم ها را تعطیلی کارخانجات و بیکاری کارگران بی تاثیر ندانست.

عباسی افزود: نرخ 10 درصدی بیکاری که در تابستان سال گذشته اعلام شد فقط بر اساس آمار افرادی ست که به اداره کاریابی مراجعه کرده و فرم پرکرده اند و این در صورتی است که بیکاران فصلی، پنهان و.... وجود دارند.

وی با بیان اینکه دادن آمار صحیح بیکاری مسلتزم پایش،توجه به فرمول و راه و روش درست است، گفت: این شیوه دولت در دادن امار صحیح نیست.

با غفلت مسئولان؛ رهبر انقلاب اعلام شرمندگی کرد

عباسی با اشاره به اینکه همانطور که عده ای مشغول به کار شده اند از طرف دیگر عده زیادی هم معلق از کار شده اند مثل کارخانجاتی که نیروهای خود را تعلیق کرده اند، بیان کرد: مسئولان نسبت به بیکاری واکنش نشان نمی دهند و بی توجه هستند و این در حالی است که رهبر انقلاب به عنوان یک پیام و تلنگر برای همه ما و کسانی که در کارهای خودکوتاهی می کنند اعلام شرمندگی می کند.

اگر تولیدی نباشد اشتغال نخواهد بود

این نماینده مجلس دهم در پایان خاطرنشان کرد: دغدغه مهم رهبر انقلاب اشتغال جوانان است و باید سرلوحه کار خود قرار دهیم و فراموش نکنیم که اگر تولیدی نباشد اشتغال نخواهد بود.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار