محتوا محتوامرکز آمار ایران اعلام کرد، بر اساس نتایج طرح آمارگیری نیروی‌کار نرخ بیکاری استان یزد در پاییز امسال 12.9 درصد بوده است.

به گزارش یزدامروز، بر اساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، نرخ بیکاری استان یزد در پاییز 97 بالاتر از میانگین کشوری برابر با 12/9 درصد و در رتبه نهم کشوری با بالاترین نرخ بیکاری قرار دارد.

در مجموع، 16 استان در پاییز سال جاری توانسته اند نرخ بیکاری خود را کاهش دهند که بررسی روند نرخ بیکاری استان یزد حاکی از آن است که این شاخص نسبت به پاییز سال قبل تنها 0.8 درصد کاهش داشته است. این درحالی است که استان کرمانشاه در ادامه کاهش نرخ بیکاری خود در سال جاری توانسته است بیشترین کاهش نرخ بیکاری را در فصل پاییز 1397 در مقایسه با مدت مشابه سال قبل به نام خود ثبت کند و نرخ بیکاری را 6.9 درصد کاهش دهد.

نرخ مشارکت اقتصادی یزدی ها در پاییز سال جاری با افزایش( 0.2) درصدی 41.9 درصد و نسبت اشتغال در این استان نیز با افزایش (0.5) درصدی 36.5 درصد اعلام شده است.

گفتنی است نرخ بیکاری کل کشور در پاییز سال جاری بدون تغییر نسبت به مدت مشابه سال قبل 11.7 درصد اعلام شده است . همچنین نرخ بیکاری در 12 استان کشور از میانگین نرخ بیکاری در کل کشور بالاتر و در 19 استان کشور از میانگین نرخ بیکاری در کل کشور پایین‌تر بوده است.

بر اساس این گزارش کمترین نرخ بیکاری در پاییز 97 به ترتیب مربوط به استان‌های سمنان، مرکزی و همدان به ترتیب با نرخ های بیکاری 6.6 ،6.9 و 7.3 درصد بوده است. همچنین استان های کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و البرز به‌ترتیب با نرخ‌های بیکاری18.2،17 ، و 15.8 درصد بیشترین نرخ بیکاری در پاییز 97 را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام/ق

 

 


آخرین اخبار آخرین اخبار