محتوا محتوا

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد:


مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان یزد گفت: یکی از مشکلات یزد در حوزه اشتغال، بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی است که نرخ بیکاری این قشر در استان در حال حاضر به ۲۰.۳ درصد رسیده است.

به گزارش یزدامروز، محمدحسین ریاحی، عصر پنجشنبه در نشست ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان یزد با ارائه گزارشی از وضعیت استان یزد و ظرفیت‌های این استان در حوزه‌های مختلف اظهار داشت: در حال حاضر در استان زد ۲۸۰ هزار نفر بیمه شده تأمین اجتماعی هستند.

وی با اشاره به نرخ بیکاری استان یزد در سال ۹۷ بیان کرد: نرخ بیکاری در سال ۹۷ در استان یزد ۱۳.۹ درصد بوده که این رقم از میانگین ۱۲ درصدی کشور بالاتر است ضمن اینکه نرخ بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی استان نیز به ۲۰.۳ درصد رسیده است.

ریاحی در مهاجرت به استان یزد نیز عنوان کرد: خالص مهاجرت استان یزد طی سال‌های ۹۰ تا ۹۵ بیش از ۳۸ هزار نفر به استان یزد مهاجرت کرده‌اند.

وی در مورد سهم اشتغال استان یزد نیز خاطرنشان کرد: بیشترین سهم اشتغال استان در بخش خدمات است و پس از آن صنعت و کشاورزی در رتبه‌های بعدی قرار گرفته‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در بخش دیگری از سخنان خود، تعاون را نماد همدلی و خرد جمعی دانست و بیان کرد: ویژگی تعاون در توجه به جامعه است و نتیجه آن مسئولیت اجتماعی و مسئولیتی برای بهبود زندگی مردم است.

ریاحی یادآور شد: در شرایطی که اقتصاد امروز با آن مواجه است، بخش تعاون می‌تواند در راستای رفع مشکلات جامعه نقش آفرینی کند و تعاونی‌ها در استان یزد به خوبی این مسئولیت خود را انجام داده‌اند.

وی افزود: در مجموع در استان یزد ۳ هزار و ۵۷ تعاونی فعال با اشتغال بالغ بر ۳۰ هزار نفر فعالیت می‌کنند که بیشترین سهم اشتغال مربوط به حوزه خدمات تعاونی است.

ریاحی ادامه داد: در حوزه اشتغال و کارآفرینی نیز اعتباراتی در قالب روستایی، فراگیر، خانگی به یزد اختصاص یافت که ۴ هزار و ۷۰۰ نفر از این تسهیلات استفاده کردند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار