محتوا محتوا

معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:


معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نرخ بیکاری 12.8 درصدی یزد را با این همه ظرفیت‌ها و معادن زیبنده استان ندانست و گفت: برای استان یزد با این همه کارآفرینان، استعدادها و صنعتگران خوب و شهرت و سخت کوشی یزدی‌ها خوب نیست.

به گزارش یزدامروز، معاون تعاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در همایش بررسی موانع و راهکارهای توسعه اشتغال پایدار استان یزد که ظهر امروز در سالن اتاق بازرگانی استان برگزار شد، گفت: امروز شرایط کشور واقعاً نیاز به کار جدی دارد چون مشکلات و محدودیت‌ها زیاد است. هر کس دلش برای مردم و جامعه بسوزد در هر کسوتی که هست باید کار کند.

سید حمید کلانتری با بیان اینکه اولین مسئله‌ای که باید به آن توجه کنیم روح تعاون و تعاون به مفهوم عام کلمه است، اظهار داشت: هرکس در هرجایی که مسئولیتی دارد باید کار کند و اینکه در کنار آن به هم نیز احترام گذاشته و احساس مسئولیت را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

وی نرخ بیکاری 12.8 درصدی استان یزد را با این همه ظرفیت‌ها و معادن زیبنده استان ندانست و گفت: برای استان یزد با این همه کارآفرینان، استعدادها و صنعتگران خوب و شهرت و سخت کوشی یزدی‌ها خوب نیست.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه نگاه به اقتصاد یزد با ماهیت نرم‌افزاری، فناوری و دانش‌بنیان و تکنولوژی بالاست، افزود: با توجه به این همه ظرفیتی که در استان یزد وجود دارد بی‌شک می‌توان به این عرصه دست یافت.

کلانتری با بیان اینکه یزد شایسته این است که در منطقه یک استان نمونه باشد، خاطرنشان کرد: اگر دست صنعتگران و خلاقان را باز بگذارند نه تنها خودشان، بلکه دیگران را نیز راه می‌اندازند و کوشا هستند.

وی با تأکید بر اینکه باید فضای سخت کوشی و نوآوری را در کشور و یزد احیا کنیم تأکید کرد: سخت کوشی و تلاش مستمر برای ساختن هر کشوری کافی است و توجه به خلاقیت و نوآوری است که باعث پیشرفت کشوری مثل ژاپن با آن همه آسیبی که در چند سال پیش برایش اتفاق افتاد شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه کرد: مدیرت استان باید همراه باشد چون بخش خصوصی یزد چهره‌های ملی هستند پس باید به این بخش که نقش بسیار مهمی در اشتغال و اقتصاد کشور دارد توجه ویژه و خاصی شود.

کلانتری با اشاره به تعداد تعاونی‌های زیادی که در استان یزد وجود دارد گفت: تعاون دهیاری‌های یزد در کشور نمونه هستند و می‌توان با این مسئله مهم به پیشرفت نزدیک شد چون کار به مردم واگذار می‌شود و آن‌ها با همت و تلاش خود باعث رونق خود و کشور می‌شوند.

وی با طرح این سؤال که چرا نباید میدان را به جوانان فعال بدهیم؟ اظهار داشت: کار باید به مردم واگذار شود و کار به جوانان و بخش خصوصی در استان یزد با توجه به ظرفیت‌هایی خیلی خوبی دارند واگذار شود تا پیشرفت استان و کشور را در پی داشته باشد.

کلانتری با تأکید بر اینکه روستاها فقط کارها و محصولات کشاورزی نیستند، اظهار داشت: با توجه به زیرساخت‌های مناسب امروزه می‌توانیم IT و ITC را نیز در روستاها راه‌اندازی کنیم و با این آب‌وهوای مناسبی که دارد می‌توانیم کانون کار در روستاها داشته باشیم.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار