پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد:


مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد گفت: درحال حاضر 238915 در مدارس استان تحصیل می‌کنند که البته این آمار بدون در نظر گرفتن مدارس پیش‌دبستانی استان است.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ تعداد مدارس استان را هزار و 528 مدرسه عنوان کرد و گفت: این تعداد مدرسه دارای نه هزار و 672 کلاس هستند و درحال حاضر دویست و سی و هشت هزار و 915 دانش آموز در مدارس استان تحصیل می‌کنند که البته این آمار بدون در نظر گرفتن مدارس پیش‌دبستانی استان است.

عباسعلی دانا فر تصریح کرد: خوشبختانه امسال با تمهیداتی که صورت گرفته هیچ کلاسی بدون معلم نیست و در این زمینه کمبودی وجود ندارد.

وی در بخش دیگری از سخنانش پیرامون تعداد سرباز معلمان آموزش‌وپرورش استان اظهار داشت: تعداد سرباز معلم 107 نفر و تعداد سرباز طلبه 20 نفر هستند که درمجموع 127 نفر به‌صورت سرباز معلم در این اداره مشغول به خدمت هستند.

مدیرکل آموزش‌وپرورش استان با اشاره به این مطلب که مدارس مختلط عموماً در روستاهای برخوردار از جمعیت پایین وجود دارد ابراز داشت: در مناطق کم‌جمعیتی روستایی مجبور به اداره کلاس‌ها به‌صورت مختلط هستیم که تعداد آن‌ها به ۲۹۷ کلاس در مقطع ابتدایی در سطح استان می‌رسد.

وی در خصوص تعداد مدارس مختص اتباع بیگانه گفت: تلاش کردیم حداقل از پایه اول در همه موارد دانش آموزان درکنارهم باشند و هم در مدارس اتباع دانش آموزان ایرانی و هم در مدارس ایرانی دانش آموزان اتباع ثبت‌نام شوند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار