پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

گاف جدید رسانه های غربی – عربی در دروغ پراکنی

نظامی دستگیر شده در یمن پاکستانی از آب درآمد+ تصویر


فرد دستگیر شده در شهر عدن، یک نظامی پاکستانی بوده و تنها به واسطه به کار بردن برخی عبارت های فارسی رایج در زبان مردم پاکستان، هواداران منصور هادی گمان کرده اند که یک افسر ایرانی را دستگیر کرده اند.

به گزارش یزد رسا، روز گذشته بود که شبکه خبری العربیه که این روزها به واسطه حملات نظامی عربستان سعودی به یمن، دروغ پراکنی های خود به شدت افزایش داده است، در خبری مدعی شد که یک افسر ایرانی در کشور یمن بازداشت شده است. این در شرایطی است که نظامی دستگیر شده در شهر عدن، پاکستانی بوده و هیچ ارتباطی با جمهوری اسلامی ایران ندارد.العربیه در این باره اعلام کرد: یک افسر ایرانی در جنوب یمن به اسارت نیروهای هوادار عبدربه منصور هادی رئیس جمهور مستعفی این کشور درآمده است. این افسر ایرانی سرگرد قاسم آصف زاده است که در منطقه خورمکسر و در ابتدای ورودی المعلا دستگیر شده است.این در شرایطی است که یک منبع امنیتی آگاه در گفتگو با شبکه اطلاع رسانی راه دانا  عنوان کرد که فرد دستگیر شده در شهر عدن، یک نظامی پاکستانی بوده و تنها به واسطه به کار بردن برخی کلمات فارسی، هواداران منصور هادی گمان کرده اند که یک افسر ایرانی را دستگیر کرده اند.

 

 

البته روز گذشته نیز یک منبع مطلع در وزارت امور خارجه خبرهای منتشر شده در خصوص دستگیری دو افسر ایرانی در یمن را رد و تصریح کرد: هیچ نیروی نظامی ایرانی در یمن حضور ندارد. این خبر نادرست است و هیچ نیروی نظامی ایرانی در یمن حضور ندارد.گاف رسانه های غربی 

ذوق زدگی هواداران منصور هادی درخصوص دستگیری یک نظامی در شهر عدن موجب شد تا تنها به واسطه چند دقیقه این خبر در اختیار رسانه های غربی قرار گیرد. در این باره این رسانه ها نیز در گافی عجیب و بدون کسب اطلاعات دقیق از ماجرای به وجود آمده در یمن، اقدام به انتشار جزئیات آن کردند. این در حالی است که خبر منتشر شده از اساس کذب بوده و نیروهای وابسته به رئیس جمهور فراری یمن، یک نیروی نظامی پاکستانی را دستگیر کرده و به اشتباه وی را ایرانی نامیده اند.در این باره اما رویترز در گزارشی که منتشر کرده بود، از دستگیری 2 افسر سپاه پاسداران ایران در عدن و در 2 نقطه مختلف خبر داده و مدعی شد که این مسئله موجب افزایش تنش در روابط تهران-ریاض خواهد شد. البته رویترز در گزارش خود به این نکته اشاره داشته که این 2 نظامی برای ارائه مشاوره به یمن آمده اند و هیچ دخالت نظامی در این کشور نداشته اند. دویچه وله و سایر رسانه های غربی نیز به دنبال آن، به تحلیل درباره این خبر کذب پرداخته و بر تنش زایی میان روابط ایران و عربستان تاکید نمودند.حالا با مشخص شدن اصل ماجرا و عدم حضور نیروهای نظامی ایران در یمن، گافی دیگر در مجموعه اقدامات ضد ایرانی رسانه های غربی – عربی آشکار شد.

 


آخرین اخبار آخرین اخبار