پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه بخش مرکزی یزد:

نظام نسبت به فتنه گران رأفت نشان داد، آنها نباید گستاخ شوند


حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی با اشاره به فته گران سال 88 گفت: نظام اسلامی غیر از جریان شخصی است و باید کسانی که در مقابل این نظام ایستادند مجازات شوند، نظام اسلامی رأفت خود را به سران فتنه نشان دادند و آنها نباید گستاخ و پر رو شوند و احکام الهی را زیر سوال ببرند.

به گزارش یزد امـــــــــــروز به نقل از یزد آوا، حجت الاسلام سید محمد کاظم مدرسی در خطبه های نماز جمعه این هفته بخش مرکزی یزد در بین نمازگزاران روستای دهنو با اشاره به آیاتی و روایاتی از قرآن کریم گفت: یک دسته از کسانی که در مقابل پیامبر(ص) و تضعیف حکومت ایشان صف آرایی کردند منافقین بودند که فتنه گران در سال 88 مصداق اینکونه افراد هستند که شعار قانون اساسی برای مردم سر می‌دادند  اما خلاف آن را عمل کردند.

وی با بیان اینکه دسته دوم از این افراد کارشان نامنی و آشوب است و گاهی با منافقین همراه می‌شوند، دسته سوم را کسانی معرفی کرد که با زبانشان حرفی باطل می‌زنند و مردم را ناامید می‌کنند که برخی سایت‌ها و روزنامه‌ها از این دسته هستند.

امام جمعه بخش مرکزی با بیان اینکه خون‌های زیادی به پای نظام اسلامی ریخته شده است، ادامه داد: این نظام به آسانی و سادگی به دست نیامده است و با توجه به فرموده خداوند به پیامبر باید با کسانی که در مقابل این نظام صف آرایی می‌کنند و از روی هواهای نفسانی حرفی می‌زنند،  برخورد شود و آنها را به اشد مجازات رساند.

حجت الاسلام مدرسی تأکید کرد: نظام اسلامی غیر از جریان شخصی است و باید کسانی که در مقابل این نظام ایستادند مجازات شوند، احکام و حدود الهی را نمی‌توان تغییر داد و نظام اسلامی رأفت خود را به سران فتنه نشان دادند و آنها نباید گستاخ و پر رو شوند و احکام الهی را زیر سوال ببرند.

استاد درس خارج حوزه علمیه با اشاره به روز  17 ربیع الاول مصادف با سال‌روز ازدواج پیامبربا حضرت خدیجه (س) گفت: ازدواج در فرهنگ دینی ما  جایگاه رفیعی دارد ولی متاسفانه  ازدواج از لحاظ ارزشی تنزل پیدا  کرده و دچار آفت‌هایی شده است .

حجت الاسلام مدرسی با بیان اینکه مشورت یکی از نکات مهم در امر ازدواج است، ادامه داد: مشورت با بزرگان،  متدینین و پدر و مادر قبل از ازدواج یکی از اصول اساسی در ازدواج است.

وی با اشاره به سالروز کشف حجاب به دستور رضاخان پیامدهای این اقدام را در جامعه کنونی یادآور شد و تصریح کرد: اگر آن روز دشمن  به اجبار حجاب را از سر بانوان بر‌می‌داشت، متاسفانه امروز با تبلیغات منفی و رسانه‌های کنونی به بهانه تنوع طلبی و مانع بودن حجاب برای فعالیت‌های بانوان  در صدد حذف حجاب و از بین بردن حیا وعفت در جامعه است.

امام جمعه بخش مرکزی با بیان اینکه وضعیت حجاب در ادارات دولتی آن طور که باید مناسب نیست، تأکید کرد: باید حجاب را از درون خانواده‌ها و ادارات دولتی شروع کرد.

حجت الاسلام مدرسی با اشاره به تدفین شهدا در میدان امیر چخماق گفت: از اینکه در مرکز شهر به برکت تدفین شهدا پایگاهی برای مبارزه عملی با بدحجابی صورت گرفته و حجاب و عفت  با وجود این شهدا در این میدان رنگ و بوی دیگری به خود گرفته است، خرسندیم.

وی همچنین به سالروز سفر مقام معظم رهبری به استان یزد و هفته وحدت نیز اشاره  و آن را گرامی داشت.

آخرین اخبار آخرین اخبار