پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


نمازخواندن پادشاه عربستان با کفش داخل خانه خدا ! +تصاویر


ملک سلمان و هیات همراه او که روز شنبه برای شستن کعبه معظمه به داخل خانه خدا رفته بودند پس از انتشار تصاویر این حضور با پرسش های فراوان رسانه های اجتماعی جهان عرب مواجه شدند.

به گزارش یزد امـــروز ازیزد رسا، ملک سلمان و هیات همراهش روز شنبه برای شستن کعبه مکرمه به داخل خانه خدا رفته بود که انتشار اخبار و تصاویر آن در گروه‎های اجتماعی و رسانه‎ها پرسش‎هایی را پیش روی جامعه عرب گذاشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، این هجمه رسانه‎ای به این دلیل اتفاق افتاد که در یکی از این تصاویر ملک سلمان به هنگام نماز داخل خانه خدا که مقدس‎ترین مکان روی زمین است با کفش وارد شده و به نماز ایستاده است. این اقدام به سبب اینکه باعث بطلان نماز، اهانت و بی مبالاتی نسبت به خانه خدا تلقی می‌شود و هم در فرهنگ عرب اقدامی سبک و نابخردانه است با واکنش وسیع رسانه‎های اجتماعی جهان عرب مواجه شد  و بسیاری حضور ملک سلمان در داخل خانه خدا را اقدامی نمایشی دانستند که نه تنها فایده ای برای او نداشت بلکه با افشای تصاویر نماز او باکفش آن هم در داخل کعبه معظمه، تبدیل به یک رسوایی برای وی شد.

البته رسانه‎های سعودی در اقدامی هماهنگ وسریع تصاویر نماز با کفش او را به  سرعت سانسور کرده و به گونه‎ای برش داده و ویرایش کردند که صرفا تا زانوی ملک سلمان در تصاویر پیدا است.
آخرین اخبار آخرین اخبار