پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

استکبار ستیزی از دیدگاه مسئولان استان یزد؛

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس: آمریکا دشمن ماست و برای ما منفعتی ندارد/رئیس کل دادگستری استان یزد: استکبار ستیزی حفاظت و حراست از اعتقادات است/معاون پژو هشی حوزه علمیه یزد:ایستادگی در برابر زورگویان خواری آنان را رقم می زند


در یوم الله 13 آبان مسئولان استان نیز همراه با مردم دارالعباده در مراسم راهپیمایی این روز شرکت کردند.به میان مسئولان رفته و نقطه نظرات آنان در زمینه استکبارستیزی و یوم الله 13آبان را جویا شدیم.

به گزارش یزدامروز؛ در یوم الله 13 آبان مسئولان استان نیز همراه با مردم دارالعباده در مراسم راهپیمایی این روز شرکت کردند.

خبرنگار یزدآوا؛ به میان مسئولان رفته و نقطه نظرات آنان در زمینه استکبارستیزی و یوم الله 13آبان را جویا شده است؛

فرماندار یزد استکبارستیزی را گرفتن حق مظلوم از ظالم دانست و گفت: اگر ملت ها بایک دیگر متحد باشند و انسجام داشته باشند درمقابل هیچ ظالمی سرفرود نمی آورند.

مصطفی سالاری علت تعبیر حضرت امام خمینی (ره)  در خصوص تسخیر لانه جاسوسی توسط دانشجویان پیرو خط امام (ره) به انقلاب دوم را قطع دست آمریکائی ها از کشورعنوان کرد و گفت: سفارت آمریکادرایران، از اطلاعات و آمار کشورسوء استفاده کرده و علیه انقلاب نوپای ایران توطئه می چید که با اقدام دانشجویان و جوانان آن زمان، هویت واقعی این سفارتخانه (لانه جاسوسی) مشخص شد و پس ازاین  حادثه،  که با انسجام و وحدت مردم اتفاق افتاد دست آمریکائی ها از کشور کوتاه شد.

گفتنی است سالاری در آن ایام درسنین کودکی قرار داشت.

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد،مخالفت با دشمنان دین، بشریت و خدا را تعریف واقعی استکبارستیزی عنوان کرد و گفت: به دلیل حضور عوامل نفوذی دشمن تحت عنوان دیپلمات در لانه جاسوسی و طراحی برنامه سرنگونی انقلاب اسلامی، حرکت خودجوش دانشجویان پیرو خط امام(ره) پرده از چهره واقعی این دیپلمات نماها برداشت و سبب شد تا ماهیت فاسد آمریکائی ها برای ملت ایران روشن شود که این روشنگری و بصیرت افزایی سبب شد امام (ره) این حرکت را انقلاب دوم بنامند.

سردار اکبر فتوحی عبرت گیری و درس گرفتن از حادثه عظیم 13 آبان را پیام این روز مبارک برای همه ملت های دنیا دانست و اظهار داشت : این روز به ملت ها درس عدم تبعیت از دشمن،مقابله با ظلم و استکبار، دشمن شناسی و برائت از شیاطین می دهد و برای همه کسانی که می خواهند مذاکره را جایگزین گفتمان انقلاب کرده وچهره آمریکائی ها را بر اساس یک برنامه طراحی شده تطهیر کنند و آن را دربین نخبگان جامعه رواج دهند پیام هوشیاری و بیداری ملت رادارد.

فتوحی درتوصیف حال و هوای آن روزها هم ابراز داشت : من یک جوان بودم و بسیار خوشحال شده و خدارا شکر کردم.

مدیرکل بنیاد شهید استان یزد هم عزم و اراده ملت ایران درمقابله با آمریکای مستبد را استکبارستیزی نامید و گفت:پیام 13 آبان این است که ملت همیشه سربلند ایران مبتکر فریاد رسای مرگ برآمریکاست و هرگز دست از این شعار اعتقادی خود برنمی دارد و تا رساندن این شعار به گوش همه مظلومان عالم وصدور انقلاب خود به کشورهای ستمدیده ساکت نخواهد نشست.

احمد ابراهیمی  ادامه داد: به راستی  تسخیر لانه جاسوسی به تعبیر معمار کبیر انقلاب، انقلاب دوم بود چرا که سایه نحس آمریکائی ها از سر کشور کم شده و دست پلید انان از سرمایه های مادی و معنوی ایران اسلامی کوتاه شد.

وی درباره حال و هوای آن ایام هم یادآور شد: در آن ایام من دانش آموزی بیش نبودم و مانند همه کسانی که دل در گرو انقلاب و امام خمینی (ره) داشتند خوشحال  بوده و از طرفی نیز شاهد ناراحتی منافقین و فریفتگان غرب و آمریکا بودم.

معاون پژوهشی حوزه علمیه یزد نیز در تعریف استکبار براساس قرآن وروایات معصومین(ع) گفت: قرآن  کسی را که ایجاد تکبر وخودبرزگ بینی دارد و برای استعمار و حمله به نهادهای اجتماعی اقدام می کند مستکبر می نامد وبه مسلمانان دستور می دهد که با ظلم وتکبر مبارزه کنید.

حجت الاسلام محمد فیاضی افزود: امروزه مصداق بارز استعمار، آمریکا و رژیم صهیونیستی است و مبارزه با تفکر این رژیم که تسلط بر عالم را وظیفه خود می داند و به هر نحوی می خواهد کشورها و ملت ها را استعمار کند و ظیفه دینی و قرانی همه ملت های مسلمان جهان است.

فیاضی پیام 13آبان را ظلم ستیزی دانست و اظهارداشت: تاریخچه 13 آبان نشان می دهد ملت ایران همواره دردفاع از آرمان ها  و استقلال خود تلاش کرده وبا وجود هزینه های سنگین  مقابله با استکبار، این ملت سرتسلیم خم نکرده  و اگرچه در گام های نخستین ذبح شده است اما با ممارست و پافشاری بر روی آرمان های ظلم ستیزانه خود به پیروزی های عظیمی از جمله انقلاب اسلامی و مهمتر ازآن تسخیر لانه جاسوسی رسیده است.

وی ادامه داد: تسخیر لانه جاسوسی در بحبوحه انقلاب،نشان داد که هرگاه در مقابله با زورگویان ایستادگی کنیم زبونی و خواری آنان را رقم خواهیم زد و قدرت امروز ما در جهان و سبب الگوپذیری ملت ها ازانقلاب اسلامی حاصل همین پایداری هاست.

معاون پژوهشی حوزه علمیه یزد خاطر نشان کرد از آن جا که انقلاب اول به ظاهر پیروزی انقلاب بوده اما توطئه های شیطان یزرگ از طریق لانه جاسوسی و افراد نفوذی دشمن در بدنه انقلاب و مسئولین در حال ترویج بود، این حرکت بزرگ توانست ریشه نفوذ را بخشکاند و اینجا بود که امام (ره)آن را انقلاب دوم نامید و امروز هم توصیه های مقام معظم رهبری  نسبت به مسئله نفوذ در راستای همان نگاه معمار کبیر انقلاب است که البته برخی ساده اندیشان که هنوز جایگاه ظالمانه آمریکا برایشان مسجل نشده آن را باور ندارند.

وی در خصوص حال و هوای آن روزها هم گفت: خد اراشکر من خود یکی از شاهدان و حاضران عینی آن روز تاریخی بودم.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد هم استکبار ستیزی را تولی به دوستان و تبری از دشمنان خدا دانست و گفت: از ان جا که انقلاب اسلامی در طول قیام عاشوراست یزیدیان امروز، آمریکا و ایادی استکبار هستند.

حجت الاسلام محمد فخرالدینی13 آبان را روز احقاق عزت بشریت و انسانیت و روز آزادی از چنگال استکبار جهانی نام نهاد و گفت: شعار مرگ بر امریکا در حقیقت مرگ بر کسانی است که ملت ها را برده خود می خواهند و برای رسیدن به مقاصد پلید خود از هیچ جنایتی روی گردان نیستند.

 وی ادامه داد: امام(ره) به واسطه نگرش عمیق دینی و انسانی خود دریافته بود که منشا همه فسادها و گرفتاری های جهان آمریکائی ها هستند و به همین جهت تسخیر لانه جاسوسی را انقلاب دوم نامید.

وی با یادآوری خوشحالی وصف ناشدنی مردم در ان ایام،گفت: من هم که جوانی پرشور بودم از این اقدام جوانان پیرو خط امام خوشحال شدم و اگر امروز انقلاب ما به جهان صادرشده حاصل همین حرکت عظیم الهی است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد د تعریف استکبارستیزی گفت: عدم قبول و سازش با ظالم وکسانی که سالیان متمادی به ملت های دنیا به وِیژه ملت ایران ظلم کرده اند معنای واقعی استکبارستیزی است.

حجت الاسلام سید محمد شریف حسینی کوهستانی حفظ استقلال کشورو عدم اجازه نفوذ و مداخله دشمن در امورات کشور را پیام روز 13 آبان دانست و گفت: این روز قدرت پوشالی آمریکائی ها را درهم شکست و تسخیر لانه جاسوسی نشان داد که هر گاه ملتی دست دردست یکدیگر بگذارد و با همدلی و وحدت به انجام کاری مبادرت ورزد هیچ قدرت مادی نمی تواند در مقابل او دوام بیاورد.

وی ادامه داد: در حقیقت آن چیزی که درآن زمان و حتی الان انقلاب اسلامی ایران را تهدید می کرد نفوذ آمریکائی ها و حضور انان درکشور برای پیگیری توطئه ها و دسیسه های خود بود و این مسئله تا جایی برای آنان اهمیت داشت که به اسم سفارت، اطلاعات کشور را کسب و برعلیه نظام نوپای آن برنامه ریزی می کردند فلذا تسخیر لانه جاسوسی ضمن برملاکردن دست آمریکائی ها، ایران را وارد مبارزه جدی با آنان کرده و به نظر من این حرکت شجاعانه جوانان انقلابی نقطه عطفی در ثبات و پایداری انقلاب بود.

کوهستانی در خصوص خاطرات خود از ان ایام هم گفت: من جوان بودم ومانند اکثریت قاطع مردم از این حرکت شادمان اما در این میان منافقین وافرادی که دل در گرو غرب داشتتند رضایت چندانی از این موضوع نداشتند.

رئیس کل دادگستری استان یزد هم اختلاف اصلی انقلاب اسلامی و آمریکائی ها را مسائل ایدئولوژیک و اعتقادی دانست و گفت: استکبار ستیزی  حفاظت و حراست از اعتقادات و آرمان هایمان در برابر دسیسه های دشمنان است.

محمدرضا حبیبی حضور پرشکوه مردان وزنان،جوانان و کهنسالان دراین  راهپیمایی را پیام واضح 13 آبان عنوان کرد و اظهار داشت:  اگر آن روز دانشجویان و جوانان انقلابی چنین حرکتی عظیمی را انجام نداده بودند شاید الان نظام اسلامی در کار نبود، چرا که تاریخ به ما نشان داده و در عصر حاضر هم مشاهده کردیم که در برخی انقلاب ها آمریکائی ها نفوذ کرده و با مهره چینی مسیر ان انقلاب را منحرف کرده اند بلایی که جاسوسان امریکائی نیز قصد داشتند بر سر انقلاب ایران بیاوردند و این اتفاق مانع از چنین اقدامی از سوی آمریکائی ها شد هرچند که آن ها در این 37 سال نیز دست از تلاش خود برنداشتند.

حبیبی که در آن  ایام یک  نوجوان دانش آموز بوده یادآور شد: طبیعی است که من هم به تبعه همه مردم  از این اتفاق احساس شادمانی داشتم.

معاون سیاسی امنیتی استانداریزد هم استکبارستیزی را نفی زور و خشونت در فضای سیاسی و اجتماعی جامعه جهانی برشمرد و اظهارداشت: همه کشورها از نظر حقوق اجتماعی از درجه ورتبه یکسانی برخوردار هستند و هیچ کشوری حتی با وجود قدرت نظامی و اقتصادی بالاتر حق زورگویی به دیگر کشورها را ندارد.

محمدعلی طالبی نفی دخالت خارجی،حفظ اقتدار و اتکا به قدرت ملت ها را پیام 13 آبان دانست و گفت: از این جهت که تسخیر لانه جاسوسی پس از گذشت مدت زمان کوتاهی از انقلاب، حرکتی در جهت تثبیت پایه های انقلاب به حساب می آمد و دخالت ایادی استکبار می توانست این نهال نوپای را خشک کند امام راحل این اقدام را انقلاب دوم نامیدند.

طالبی در آن ایام در سنین کودکی به سر می برده است.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی هوشیاری در برابر دشمن و پذیرفتن این مسئله که آمریکا دشمن ماست و برای ما منفعتی ندارد را معنای استکبارستیزی عنوان کرد و گفت: ایستادگی ملت ایران بر روی پای خود علی رغم همه فشارها و دسیسه های دشمنان پیام 13 آبان به ملت های دنیاست، هرچند که می بینیم برخی کشورها با الهام گرفتن  از انقلاب اسلامی ثمره شیرین استقلال و رهایی از چنگال مستکبران را چشیده اند.

سید ابوالفضل موسوی  ادامه داد: مبارزه با شاه مخلوع انقلاب اول و تسخیر لانه جاسوسی و مقابله مستقیم با آمریکا انقلاب دوم و مهمترین انقلاب ملت ایران به شمار می رود.

موسوی درآن زمان  یک نوجوان بود و در مقطع دوم دبیرستان تحصیل می کرد.

انتهای پیام /ح


آخرین اخبار آخرین اخبار