پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

خطیب جمعه یزد:

نمایندگان مجلس باید قوانینی را برای جلوگیری از واردات وضع کنند/لزوم پیگیری اجرای اقتصاد مقاومتی توسط قانون گذاران


امام جمعه یزد با اشاره به برگزاری انتخابات گفت: نمایندگان مجلس پس از انتخابات پیگیر اجرای اقتصاد مقاومتی باشند.

به گزارش یزدامروز، آیت‌الله محمدرضا ناصری در خطبه‌های این هفته نمازجمعه شهر یزد اظهار داشت: اقتصاد مقاومتی از بزرگترین اقداماتی است که نمایندگان مجلس دهم باید پیگیر اجرای بندهای آن در کشور باشند.

وی ادامه داد: نمایندگان باید به اجرای اقتصاد مقاومتی برای خروج کشور از رکود و کمک به رونق اقتصادی همت و قوانینی را برای جلوگیری از واردات وضع کنند.

خطیب جمعه شهر یزد افزود: کار اصلی نمایندگان، وضع قوانین و نظارت بر اجرای آن است لذا باید قوانینی وضع کنند که اموال مردم حراج نشود و معادن کشور در اختیار اهل آن قرار گیرد تا نعمت‌های خداوندی ضایع نشود.

وی با بیان اینکه استقلال کشور باید حفظ شود، اظهار داشت: باید با بهره‌گیری از مراکز دانش‌بنیان و نخبگان کشور، قوانینی وضع شود تا کشور از مصرف‌گرایی دور باشد و بیشتر به تولیدات داخل و بومی‌سازی تکنولوژی روی بیاورند که این مهم نیز به دست نمایندگان است.

آیت‌الله ناصری ادامه داد: نمایندگانی که به مجلس راه پیدا می‌کنند در اصلاح قانون تجارت کشور بکوشند و قوانین که مانع تولید و توسعه کسب و کار کشور است را اصلاح کنند.

وی در بخشی از سخنان خود با تقدیر از حضور پرشور مردم در پای صندوق‌های رای بیان داشت: نمایندگان پس از ورود به مجلس، خود را درگیر حزب و گروه و باند و جناح نکنند و مسائل چپ و راستی را دور بریزند و فقط به مشکلات مردم توجه کنند.

نماینده ولی‌فقیه در شهر یزد بیان داشت: اصل مردم هستند و باید همواره به مردم توجه داشت و با دوری از هوای نفس که حاشیه به دنبال دارد، برای حل مشکلات مردم تلاش کرد و اگر تخطی کنند به عذاب خدا دچار خواهند شد.

وی ادامه داد: آن دسته از کسانی هم که رای نمی‌آورند درگیر دسیسه‌های دشمن نباشند و حرفی از تخلف و تقلب به میان نیاورند بلکه با در اختیار گذاشتن تجربیات خود به اداره کشور کمک کنند.

آیت‌الله ناصری در ادامه خطبه‌های این هفته شهر یزد با گرامیداشت ایام فاطمیه عنوان کرد: از ویژگی‌های حضرت زهرا (س) تفکر و اخلاق جهادی بود که روحیه دشمن ستیزی و اسلام محوری داشت.

وی ادامه داد: حضرت زهرا (س) از کودکی در کنار پدر بود و در سختی‌ها نیز روحیه و تفکر خود را حفظ کرد و حتی در جنگ‌های پیامبر (ص) نیز کنار رسول گرامی اسلام، زنان مسلمان را همراهی کرد.

خطیب جمعه شهر یزد اضافه کرد: فرهنگ مبارزه نیز از حضرت زهرا (س) برای ما به ارث رسیده و به جای مانده است و فرزند بزرگوار ایشان حضرت سید‌الشهداء هم همین راه را ادامه داد.

وی عنوان کرد: اگر به جای خداخواهی خودخواهی حاکم شود و به مقام و منصب توجه کنیم، جامعه از فضل و عدالت الهی خالی می‌شود و بجای تقویت دین، حزب و گروه حاکم خواهد شد که نتیجه آن خروج از ولایت است.

آیت‌الله ناصری تصریح کرد: سیاستمدار حق ندارد برای رسیدن به قدرت به هر وسیله‌ای متوسل شود بلکه باید با حفظ اخلاق و رعایت اخلاق‌مداری، به دور از نیرنگ و فریب و ریا و دروغ، از رفتارهای ناشایست به دور باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با انتقاد از کمبود توجه در تربیت اسلامی در جامعه اظهار داشت: در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی و حتی خانواده‌ها در سطح جامعه، جای تربیت اسلامی به شدت خالی است و همین مسئله عواقب بدی را هم به دنبال دارد.

خطیب جمعه یزد خواستار جدی توجه شورای عالی انقلاب فرهنگی و نهادهای آموزشی به تربیت اسلامی شد و گفت: هر میزان که ما از آموزش‌های اسلامی غافل باشیم، دشمن در آموزش فرزندان ما کوشاست و ما باید با تربیت صحیح جلوی کار دشمن را بگیریم.


آخرین اخبار آخرین اخبار