محتوا محتوا

نماینده ولی فقیه در استان یزد مطرح کرد


نماینده ولی فقیه در استان یزد گفت: حرکت امام خمینی (ره) ادامه راه ائمه اطهار برای نهادینه کردن اسلام ناب بود که با پیروزی انقلاب اسلامی به نتیجه رسید.

به گزارش یزدامروز، آیت الله محمد رضا ناصری یزدی صبح امروز در جمع طلاب مدارس علمیه استان یزد با بیان اینکه که اکثر انبیای الهی جان خود را در مسیر اسلام فدا کردند اظهار داشت: در باب انقلاب، اهداف عالی انقلاب و این حادثه بزرگی که در تاریخ اسلام اتفاق افتاد باید گفت که انقلاب ادامه مسیر انبیای الهی برای رسیدن به اسلام ناب بود.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه هدایت بشر و نهادینه کردن حاکمیت خدا روی زمین مهم ترین هدف ائمه اطهار (ع) بود گفت: هدف هم همین است که خداوند انسان را آفرید تا اهداف عالی را داشته باشیم و منت گذاشت تا ما را به صورت انسان خلق کرد.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: خداوند در انسان ها ابزاری مانند عقل، فکر و قدرت انتخاب قرار داد که به موجودات دیگر نداد و همین مسئله باعث رشد و ترقی انسان در جامعه امروزی و دست یابی آن ها به علم روز و تکنولوژی های پیشرفته شد.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد ادامه داد: با این داشته انسان ها قدرت تغییر جهان پیرامون خود را دارند ولی موجودات دیگر این توانایی را در خود ندارند و فقط در یک مسیر حرکت می کنند.

وی اظهار داشت: خداوند در وجود انسان توانایی هایی مانند قدرت صبر، بردباری و پایداری، قدرت حل مشکلات و بسیاری از موارد در وجود انسان ها قرار داده که بتواند جهان خود را با تغییرات مواجه کند.

ناصری یزدی گفت: خدای متعال در یک زمان امام خمینی را مأمور خود کرد که منویات ائمه اطهار که معطل مانده بود و دشمنان نیز به دنبال نابودی مکتب اهل بیت (ع) را بودند اما امام با توکل بر خدا توانست تا این راه پر پیچ و خم و دشوار را به خوبی طی کند و اسلام ناب را به جهانیان عرضه کند.

نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به اینکه تشکیل حاکمیت اسلامی و پیاده کردن احکام اسلامی نیاز به یک انقلاب داشت افزود: امام خمینی (ره) با حرکت عظیم خود و توکلی که داشت توانست انقلاب را به پیروزی برساند و این در زمانی بود که حاکمیت طاغوت و شاه بر سر ایران بود و اکثر دنیا نیز از جهت مادی دشمنان ایران را حمایت می کردند.

امام جمعه یزد تصریح کرد: امام با حرکت خود می خواست اسلام را جایگزین طاغوت کند و تفکر اسلامی را در کشور نهادینه کند و این در حالی بود که تفکرش هم برای بسیاری از افراد در کشور سخت و گران بود و حتی فکر نمی کردند که امام با حرکت خود بتواند شاه را از کشور به بیرون براند.

رئیس شورای حوزه علمیه یزد ادامه داد: امام در آن زمان با وجود مردمی که ترس و دلهره داشتند حرکت خود را با توکل بر خدا و بی توجهی نسبت به دشمنان و تهدیدات آن ها آغاز و در نتیجه هم انقلاب به ثمر نشست.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار