پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد:

نیازمند مشارکت خیرین در حوزه ساخت و ساز فضاهای بهداشتی و درمانی هستیم/افتتاح بیمارستان جایگزین شهید رهنمون تا پایان سال


معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد گفت: از آنجا که صنعت توریسم درمانی در یزد به راه افتاده نیازمند فضاهای بهداشتی و درمانی بیشتری هستیم و خیران می توانند در این زمینه وارد عمل شده و با دولت همکاری داشته باشند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد رسا؛ معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در جمع خبرنگاران با اعلام این مطلب که بیشترین ساخت و سازها در پروژه‌های عمرانی متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد است، گفت: 160 هزار مترمربع ساختمان در حوزه های مختلف توسط این دانشگاه در دست احداث یا تعمیر و بازسازی است.

محمدرضا وفائی نسب پروژه‌های شاخص عمرانی در حوزه بهداشت و درمان استان را بیمارستان 280 تختخوابی جایگزین بیمارستان شهید رهنمون،بخش تخصصی سرطان و بخش تخصصی پیوند کلیه عنوان کرد و گفت: کار عملیات عمرانی این پروژه ها رو به اتمام است و امیدواریم با تجهیز این پروژه ها، آن ها را تا پایان سال جاری به بهره برداری برسانیم.

وی ادامه داد: بیمارستان جایگزین شهید رهنمون در سفر مقام معظم رهبری به تصویب رسید و در سال 89 عملیات عمرانی آن آغاز شد که هم اکنون با اعتبار 800میلیارد ریالی، 98 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وفائی نسب تصریح کرد: برای تکمیل این بیمارستان به 21 میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در صورت تامین این مبلغ، می توانیم بدون بدهی این پروژه را به اتمام برسانیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد افزود: ساخت بخش تخصصی سرطان و پیوند کلیه با حمایت خیرین استان بوده و اگر حمایت های این عزیزان نبود امکان احداث این بخش ها برای ما وجود نداشت

وی با اشاره به دیگر پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان در استان خاطر نشان کرد: برای دیگر پروژه‌های در دست احداث بالغ بر 500 میلیارد ریال هزینه شده که از این میزان 230 میلیارد ریال توسط دولت و 270 میلیارد ریال توسط خیران تامین شده است که البته  استان یزد از نظر مشارکت خیران در احداث پروژه‌های حوزه بهداشت و درمان در جایگاه خوبی قرار دارد.

وفائی نسب تصریح کرد: از آنجا که صنعت توریسم درمانی در یزد به راه افتاده نیازمند فضاهای بهداشتی و درمانی بیشتری هستیم و خیران می توانند در این زمینه وارد عمل شده و با دولت همکاری داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه‌ علوم پزشکی هم‌اکنون بالغ بر2500  میلیارد ریال از بیمه طلبکار است اظهار داشت: البته معادل همین مقدار را به داروخانه‌ها و بیمارستان‌های استان بدهکاریم که امیدواریم هر چه زودتر این طلب وصول شود تا ما نیز شرمنده همکاران خود نباشیم.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم پزشکی یزد در خصوض توقف ثبت نام استخدامی این دانشگاه نیز گفت: در سال جاری مجوز جذب حدود 360 نفر به دانشگاه داده شد که در حال حاضر به دلیل مشکلاتی این طرح متوقف شده است.


آخرین اخبار آخرین اخبار