پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس دادگستری یزد:

نیمی از زندانیان استان یزد غیر بومی هستند


رئیس دادگستری یزد: با تاکید بر اینکه بیش از پنجاه درصد زندانیان استان را غیر بومی تشکیل میدهند افزود: متاسفانه، ویژگی ژئو پولیتیکی و جغرافیایی استان راه های دسترسی تبه کاران راباز گذاشته است.

به گزارش خبرنگار یزد رسا صبح امروز شنبه مراسم تودیع  و معارفه رئیس سازمان های استان یزد در سالن شهید بهشتی مرکز اداره کل زندان های استان یزد برگزار شد.

 

محمدرضا حبیبی، رئیس دادگستری یزد در ابتدای مراسم ضمن تقدیر از مدیر اسبق زندان های استان یزد، اظهار داشت: نیمی از زندانیان استان یزد از افراد غیر بومی تشکیل شده است.

 

وی کار زندان بانی را کاری سخت و طاقت فرسا عنوان کرد و گفت: نگهداری  انسان ذی شعور در محیطی بسته کار سختی است مخصوصا اگر این انسان ها افرادی  قانون شکن با استعداد ارتکاب جرم باشند.

 

نماینده عالی قوه قضاییه در استان یزد، افزود: باید به محیط زندان به عنوان یک دانشگاه نگریسته شود. تنها اعمال کیفر و مجازات حبس در نظام اسلامی پیش بینی نشده و بازسازی و باز پروری مرتکبین جرم نیز می تواند زندانیان را به انسانی سالم  بدل کند.

 

حبیبی با اشاره به اینکه استان یزد به عنوان استان کم حاشیه در کشور شناخته میشود تاکید کرد: اعتقادات مذهبی راسخ اهالی یزد که این استان را به عنوان حسینیه ایران به  کشور معرفی کرده،  در رفتار مردم هم نمود یافته و کاهش جرائم را در پی داشته است.

 

رئیس دادگستری یزد با بیان اینکه پرونده های کیفری استان به نسبت جمعیت اندک است، اظهار داشت: مسئولین با سیاست های راهبردی وضعیت حفظ و  کاهش نرخ رشد جرائم را حفظ خواهند کرد.

 

وی با تاکید بر اینکه بیش از پنجاه درصد زندانیان استان را غیر بومی تشکیل میدهند افزود: متاسفانه، ویژگی ژئو پولیتیکی و جغرافیایی  استان راه های دسترسی تبه کاران راباز گذاشته است.


این مراسم با حضور رئیس سازمان  زندان ها و اقدامات تامینی و ترویجی کشور، مدیر کل روابط عمومی حفاظت و بازرسی استانداری و دیگر مئولین استان برگزار شد.
 

آخرین اخبار آخرین اخبار