پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

هتاکی «روزنامه اعتماد» کارنامه درخشانی برای وزرات ارشاد به دنبال ندارد/تذکر مجلس به «متولی فرهنگ»


رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با اشاره به اقدام توهین آمیز روزنامه اعتماد به ساحت مقدس امام حسین(ع) گفت: چنانچه این مطلب توهین آمیز در روزنامه‌های غربی منتشر شده بود، مورد اعتراض مردم واقع می‌شد و چنین اقداماتی در داخل نظام جمهوری اسلامی غیر قابل قبول است و کارنامه درخشانی را برای وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی نخواهد داشت.

به گزارش یزد رسا، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با خبرنگار یزد آوا با اشاره به اقدام توهین آمیز روزنامه اعتماد به ساحت مقدس امام حسین(ع) و هجمه به اعتقادات مذهبی مردم گفت: برخی با سوء استفاده از نشریات به ارزش‌ها و ائمه اطهار(ع) توهین می‌کنند که این اقدام چه از روی آگاهی و چه از روی ناآگاهی در شأن نشریات جمهوری اسلامی نیست.

محمد صالح جوکار تصریح کرد: کشور ما متعلق به اهل بیت(ع) است و آنچه داریم از آن‌ها بالاخص امام حسین(ع) است و لذا توهین به ساحت مقدس ایشان تبعات منفی در جامعه به دنبال دارد و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تمهیدات لازم را در این زمینه بیندیشد تا این اقدامات تسری پیدا نکند.

نماینده مردم یزد و اشکذر در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: چنانچه این مطلب توهین آمیز در روزنامه‌های غربی منتشر شده بود، مورد اعتراض مردم واقع می‌شد و بنابراین چنین اقداماتی در داخل نظام جمهوری اسلامی غیر قابل قبول است و کارنامه درخشانی را برای وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی در پی نخواهد داشت.

رئیس مجمع نمایندگان استان یزد با بیان اینکه باید به طور جدی با افرادی که چنین مطالبی را منتشر می‌کنند، برخورد شود، تصریح کرد: به نظر می آید برخی افراد مغرض که با اهل بیت عناد دارند در برخی نشریات نفوذ پیدا کرده‌اند که باید با شناسایی آن‌ها از ورودشان به نشریات جلوگیری کرد.

دکتر جوکار یادآور شد: در این خصوص مجلس به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی تذکر داده است تا این موضوع را پیگیری کرده و با افراد هتاک برخورد کند.


آخرین اخبار آخرین اخبار