پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد:

هدف پلیس تغییر نگاه مردم از اقتدار گرایی به جامعه محوری است/تشکیل بیش از 4هزار پرونده در 10ماهه نخست امسال/سامانه 197آماده دریافت گزارشات مردم در خصوص رفتار پلیس


معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد با اشاره به تلاش های صورت گرفته در جهت تغییر نگاه مردم از اقتدار گرایی به جامعه محوری پلیس افزود : اصولا هدف پلیس ایجاد آرامش درجامعه بوده و این نشان از مردم داری پلیس دارد.

به گزارش خبرنگار یزد امــــروز؛ معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد در جلسه هم اندیشی پلیس، مسئولان  و رسانه، هدف از تشکیل این جلسه را رصد کردن برنامه های پلیس در هفته ناجا عنوان کرد و گفت:  درهفته ناجا هر سال به یک نام  نامگذاری می شود که خط مشی پلیس در طول آن سال می باشد.

 


سرهنگ کاظم کفاش پناه در ادامه گفت: وقتی مشکلات اقتصادی در جامعه پدید می آید بیشترین فشار ناشی از آن، بر دوش پلیس وارد می آید چراکه بالارفتن آمار بیکاری به ویژه در زمان از دست رفت شغل، زمینه های سرقت، قتل ، درگیری ، نزاع و....را فراهم  آورده  و روند جامعه را تغییر می دهد.

 


سرهنگ کفاش پناه اضافه کرد: البته پلیس در شرایط سخت تر از امروز هم قرار داشته و با سربلندی از آن عبور کرده است.

 


معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان یزد با اشاره به تلاش های  صورت گرفته  در جهت تغییر نگاه مردم از اقتدار گرایی به جامعه محوری پلیس افزود : اصولا هدف پلیس ایجاد آرامش درجامعه بوده و این نشان از مردم داری پلیس دارد.

 


وی  با اشاره به نامگذاری پلیس در سال 93 با عنوان«پلیس مدیریت جهادی، کارآمدی و اقتدار» گفت: یکی از ابزراهای مهم تولید امنیت مشارکت و هوشیاری خود مردم می باشد و البته آموزش های پلیس نیز تاثیر به سزایی در کاهش حوادث و جرم دارد.

 


معاون اجتماعی ناجای استان حضور پلیس در بطن زندگی مردم را محسوس دانست و از رسانه ها خواست تا با بازتاب دغدغه ها و تلاش های پلیس، در بالابردن ضریب امنیت واحساس آرامش جامعه مشارکت داشته باشند.

 


کفاش پناه از همچنین ازمردم درخواست کرد درصورت کسب تجربه در زمینه هایی مثل اغفال و کلاهبرداری، سهل انگاری و سرقت و یا مواردی دیگر، با در میان گذاشتن این تجربیات با پلیس، ازارتکاب متعدد آن جلوگیری کنند.

 


کاظم کفاش پناه با اشاره به کسب رتبه نخست  کشوری سلامت اداری پلیس استان یزد اظهار داشت : درست است که از یزد دارالعباده جز این توقع دیگری نمی رود اما کسب این رتبه نشان داد  که در سیستم پلیس هیچ گونه همراهی با مجرم و تضییع حقوق شهروندان صورت نمی گیرد والبته  باید در حفظ و ارتقای آن تلاش کرد.

 


وی برخوردهای نادرست برخی از نیروهای پلیس بامردم را از نقاط ضعف نیروی انتظامی استان دانست و تاکید کرد: علی رغم آموزش های مکرر ناجا و دستورالعمل های موجود متاسفانه بعضا چهارچوب های رفتاری ناجا با مردم رعایت نمی شود که  اکثر این رفتارهای نابخردانه از سمت کادر وظیفه صورت می گیرد و در برخی موارد نیز مردم از حسن رفتار پلیس تشکر کرده اند و از هم استانی های عزیز خواهشمندم گزارشات خود مبنی بر سوء یا حسن رفتار پرسنل را به دفتر نظارت و ارزشیابی با شماره 197 اطلاع دهند.

 


رئیس پلیس اجتماعی استان همچنین از تشکیل  بیش از 4هزار پرونده شکایت در کلانتری های استان در 10ماهه نخست سال جاری خبرداد و خاطر نشان کرد : خوشبختانه با تلاش های واحد مشاوره پلیس مستقر در کلانتری ها، بالای 70در صد این شکایات  به صلح وسازش ختم شده است.

 


کفاش پناه به مشکلات به وجود آمده توسط برخی کاروان های عروسی درسطح شهر نیز اشاره کرد و گفت: پلیس هیچ گاه با شادی مردم مخالفتی ندارد اما ایجاد راه بندان و برهم زدن آرامش مردم در نیمه های شب توسط برخی از این کاروان ها، مشکلات جدی را به وجود آورده که با اعتراضات شدید مردم همراه بوده البته ذکر این نکته ضروری است که بعداز ماه صفر تاکنون در این زمینه همکاری خوبی با پلیس صورت گرفته است.

 


کفاش پناه در پایان با اشاره به میزان بالای تعامل پلیس با دستگاه های اجرایی  و رسانه های استان ، نقد سازنده را راهگشای پلیس دانست و ابراز داشت : از رسانه ها درخواست دارم  منصفانه و با حفظ اقتدار ناجا عملکرد پلیس را به بوته نقد کشیده و از مردم عزیز استان نیز توقع داریم که در درجه  اول پلیس خود و خانواده خود بوده و دردرجه دوم  یارو یاور پلیس باشند .

 


گفتنی است درپایان خبرنگاران  در فضایی صمیمی نقطه نظرات و پیشنهادات  خود را نسبت به عملکرد پلیس درجامعه و برنامه های  هفته ناجا مطرح کردند.


آخرین اخبار آخرین اخبار