پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه موقت یزد:

هرچه برای مراسم امام حسین (ع) هزینه شود، ارزش دارد/افسرده خواندن مردم یزد به خاطر حضور در روضه ها تاسف آور است


معزالدینی صحبت‌هایی که در مورد افسردگی مردم یزد به خاطر حضور در روضه‌ها توسط عده‌ای مطرح شده است را نادرست دانست و تاکید کرد: این سخنان ضد تفکر شیعی و ضد مکتب امام حسین (ع) و تأسف‌آور است.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزد رسا، حجت‌الاسلام محمدحسن معزالدینی در خطبه‌های نمازجمعه یزد با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) اظهار داشت: مردم یزد امسال نیز مراسم‌های سوگواری و عزاداری را مانند سال‌های قبل با شکوه هرچه تمام‌ برگزار و اقدامات عده‌ای علیه این مراسم‌ها را بی‌اثر می‌کنند.
وی صحبت‌هایی که در مورد افسردگی مردم یزد به خاطر حضور در روضه‌ها توسط عده‌ای مطرح شده است را نادرست دانست و تاکید کرد: این سخنان ضد تفکر شیعی و ضد مکتب امام حسین (ع) و تأسف‌آور است.
معزالدینی این تفکرات را تفکرات انحرافی خواند و بیان کرد: امام حسین (ع) نیز به خاطر مبارزه با این تفکرات و برای مقابله با جهل و نادانی مردم قیام کردند.
امام جمعه موقت یزد، ماه محرم را یکی از سرمایه‌های بزرگ اسلام خواند و تصریح کرد: روضه‌ها و عزاداری‌های ماه محرم است که اسلام را زنده نگاه داشته و امام خمینی(ره) نیز بر این مسئله تاکید کردند.
معزالدینی خاطرنشان کرد: امام حسین(ع) به خاطر احیای اسلام ناب محمدی(ص) و زنده نگاه داشتن اسلام این قیام بزرگ را انجام داد زیرا ایشان می‌دانست که با روحیات یزید و خلفای آن زمان، مدت زمانی نمی‌گذشت که از دین چیزی باقی نمی‌ماند.
وی در ادامه با اشاره به هجمه وارد شده در شبکه های اجتماعی به مجالس عزاداری اباعبدالله گفت: عده ای به بهانه های مختلف شرکت در روضه ها و هزینه برای مراسم امام حسین (ع) را به خاطر وجود فقر در جامعه و مسائل دیگر زیر سئوال برده اند و به انتقاد گرفته اند در حالی که اهمیت قیام عاشورا در اسلام به اندازه ای است که هرچه برای مراسم امام حسین (ع) هزینه شود، ارزش دارد.
معزالدینی خاطرنشان کرد: کسانی که این سخنان را مطرح می‌کنند به طور قطع دلشان برای فقرا نسوخته بلکه به نظر می‌رسد دستان دیگری در این ماجرا نقش دارند و وهابیون پشت پرده این سخنان و اظهارنظرهای پوچ هستند.
وی تاکید کرد: اگر وهابیون عربستان دلشان برای فقرا می‌سوخت، مردم عربستان را در فقر نگاه نمی‌داشتند آنوقت از پول نفت این کشور برای خرید اسلحه و کشتار مردم مظلوم کشورهای مسلمان نظیر یمن استفاده کنند.
معزالدینی اظهار داشت: ما نیز موافق رفتارها و برنامه‌های نادرست نیستیم ضمن اینکه این موضوع قبل از ماه محرم به هیئت‌های عزاداری، عزاداران حسینی و اقشار مختلف مردم تذکر داده شده اما قرار نیست به خاطر اشتباه عده‌ای معدود، کل مراسم امام حسین (ع) تعطیل شود.
وی افزود: اگر محرم و صفر از مسلمانان گرفته شود، اسلام دیری نمی‌پاید زیرا یادآوری درس‌های عاشورا و تأسی از مکتب امام حسین (ع) است که اسلام را زنده نگاه داشته است.
معزالدینی همچنین تاکید کرد: جوانان ما نیز نباید در برابر محتواهای شبکه‌های اجتماعی سریع تسلیم شوند بلکه باید تحقیق و علت‌یابی کنند و علت این رفتارها و تولید این محتواها را دریابند و اجازه ندهند دشمنان با افکار خود آنها را مغلوب کند.
امام جمعه موقت یزد بیان کرد: اگرچه ممکن است برخی محتواها و مطالب در نگاه اول بسیار درست و با معنا باشد اما با کمی تامل می‌توان فهمید که تولیدکنندگان این محتواها دلسوز اسلام و شیعه و فقرا و ... نیستند.
وی اظهار امیدواری کرد: با حذف زواید از برنامه‌های عزاداری، دوری از اسراف و زیاده‌روی و دستگیری از نیازمندان در این ایام، مراسمی در شأن امام حسین (ع) در شأن ائمه اطهار، اهل بیت (ع) و امام حسین (ع) در حسینیه ایران برگزار شود.
وی با بیان این مطلب که دهه اول ماه محرم‌الحرام به عنوان دهه امر به معروف و نهی از منکر نام‌گذاری شده، گفت: امام حسین(ع) یکی از مهمترین اهداف قیام خود را احیای امر به معروف و نهی از منکر در بالاترین مرتبه حکومتی دانسته‌اند و اینکه ما به تبعیت از امام حسین(ع) به دنبال احیای این دو فریضه در زندگی و جامعه باشیم بسیار ارزشمند است.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار