پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

دبیر ستاد دهه فجر استان یزد:

هرکاری به مردم واگذار شود به بهترین شکل ممکن انجام می شود/حضور حداکثری مردم در راهپیمایی 22 بهمن، مهمترین ویژگی انقلاب اسلامی


تفاوت دهه فجر امسال با سال های گذشته در این بود که از دستگاه های دولتی دل بریده و به احاد مردم و بسیج مردمی دل بستیم و الحق والانصاف همانگونه که بارها مقام معظم رهبری تاکید فرمودند هرکاری به مردم واگذار شود به بهترین شکل ممکن انجام می شود.

به گزارش خبرنگار یزدامــروز؛ راهپیمایی با شکوه ملت بزرگ ایران در روز 22بهمن ماه امسال نشان داد اگرچه مردم از نوع عملکرد برخی مسئولین ناراضی هستند اما حساب نظام و انقلاب را از حساب اشخاص منفک می دانند و از آنجا که پایش عملکرد دستگاه های مختلف اجرایی واطلاع رسانی در زمینه تلاش های صورت گرفته در خدمت رسانی به نظام ومردم توسط این دستگاه ها از جمله وظایف رسانه ها محسوب می شود برآن شدیم تا ضمن تقدیر از تلاش های ستاد دهه فجر استان و کمیته های برگزاری جشن های دهه مبارک فجر به پایش عملکرد این عزیزان بپردازیم فلذا به سراغ دبیر ستاد دهه فجر استان رفتیم و با وی  در این خصوص مصاحبه ای را ترتیب دادیم که خواندن آن خالی از لطف نیست.


 تفاوت دهه فجر امسال با سال گذشته چه بود؟  درراهپیمایی امسال به جهت جوشش  جمعیت و شکوه و عظمتی که وجود داشت شاهد حضور رنگین کمانی از مردم شامل همه گروها و جریانات بودیم ومشارکت خواسته ، آگاهانه و برخاسته از بصیرت مردم نشان داد که آنان انقلابشان را دوست دارند و پای انقلابشان ایستاده اند.


دبیرستاد دهه فجراستان ادامه داد: با برنامه ریزی واستقبال خوب مردم، این مراسم کمترین حاشیه را در برداشته و درطول مسیر شاهد حرکت خودجوش مردم، بر پایی ایستگاههای صلواتی ، فرهنگی و سلامت بودیم.


وی برگزاری سرودهای انقلابی توسط گروه سرود هم سرایان فجرو اجرای مداحی توسط یکصد نفر از مداحان استان را یک حرکت خودجوش از طرف اداره آموزش و پرورش و جامعه مداحان استان دانست و تصریح کرد: برنامه هایی همچون قرائت زیارت آل یاسین و سرود محمد رسول الله در ابتدای مراسم روح معنوی خاصی به آن بخشید ومن از همینجا دست یکایک کسانی که ستاد را یاری کردند می بوسم.


سعید زارع، اهتزا پرچم به دست رئییس جمهور در پاکستان  وهند، برگزاری جشن محلی با حضور طیف خاص مردم در قزاقزستان، پایکوبی در برزیل، به هوا فرستادن بالن در کنار برج استقلال در کامبوج وبرگزاری رژه نظامی در مسکو را از جمله برنامه های روز ملی در دیگر کشورهای جهان خواند و گفت: درتاریخ حیات سیاسی هر ملتی روزهای وجود دارد که به دلیل رخداد حوادثی نظیر استقلال ملی یا پیروزی انقلاب آن ملت به یک روز تاریخی مبدل شده و هر کشوری متناسب با آداب و رسوم و فرهنگ خود آن را گرامی می دارد.


زارع 22بهمن را بزرکترین جشن ملی ایران دانست و اظهار داشت: مهمترین تفاوت انقلاب اسلامی با انقلاب کشورهای دیگر حضور حداکثری  مردم در جشن انقلاب است بطوری که  در22بهمن  امسال و در  راهپیمایی برگزار شده در 72 نقطه  از استان  درصد مشارکت مردم بالای 60درصد بوده است.


معاون شورای هماهنگی سازمان تبلیغات اسلامی ، حضور و حرکت مردم در راهپیمایی دو پیام داشت؛ یک پیام به مسولین و یک پیام به  دنیا و بویژه به  مثلث استکبار، صهیونیست و گروهای تکفیری و داعش وآن پیام این است که ما از تهدید و تحریم هیچ  هراسی نداریم.


تفاوت دهه فجر امسال با سال های گذشته در این بود که از دستگاه های دولتی دل بریده و به احاد مردم  و بسیج مردمی دل بستیم و الحق والانصاف همانگونه که بارها مقام معظم رهبری تاکید فرمودند هرکاری به مردم واگذار شود به بهترین شکل ممکن انجام می شود.


در سال گذشته مشکلاتی وجود داشته  که امسال برطرف  شده باشد؟ بله درسال گذشته دقایقی صوت قطع شد که با تدابیری که امسال اندیشیده شد این موضوع خللی در برنامه ها ایجاد نکرد.


یکی از مواردی که امسال به چشم می آمد عدم تجهیز ایستگاههای صلواتی به سطل زباله بود آیا برای این مسئله فکری نشده بود؟ بله متاسفانه  امسال این مشکل وجود داشت  که انشاالله در سال های آینده دقت بیشتری صورت خواهد گرفت .


یکی دیگر از مواردی که مشاهده شد این بود که با وجود در نظر گرفتن جایگاه ویژه خبرنگاران، از آن استقبال چندانی نشد علت را چه می دانید؟ به نظر من استقبال خوبی توسط این قشر زحمت کش صورت گرفت و اتفاقا یکی از حرکت های ارزشمندی که در حوزه رسانه در راهپیمایی امسال صورت گرفت حضور غرفه یزدرسا و پوشش زنده مراسم توسط آن رسانه بود که من از همین جا از همه رسانه های استان و به ویژه این رسانه مردمی  تشکر می کنم.


آخرین اخبار آخرین اخبار