پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

عضو مجلس خبرگان :

هرگز در واقعه عاشورا بحث مذاکره مطرح نبود


حجت‌الاسلام مجتهد شبستری گفت: کسانی که تاریخ اسلام را مطالعه کرده‌اند به خوبی می دانند که در واقعه عاشورا هرگز بحث مذاکره مطرح نبود.

به گزارش یزدامروز؛حجت‌الاسلام جواد مجتهد شبستری نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌و‌گو با خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره ادعای اخیر سروش محلاتی درباره مذاکره خواندن گفـت‌وگوی امام حسین(ع) و عمرسعد اظهار کرد: کسانی که تاریخ اسلام را مطالعه کرده‌اند به خوبی می‌دانند که در واقعه عاشورا هرگز بحث مذاکره و سازش مطرح نبوده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این نکته که امام حسین(ع) بیعت با یزید و سازش با او را ننگ و ذلت ابدی می‌دانست، گفت: یزید و عبیدالله بن زیاد به دنبال بیعت گرفتن از امام حسین (ع) بودند ولی ایشان هرگز زیر بار ذلت بیعت با یزید نرفته و آن را قبول نکردند.

حجت‌الاسلام مجتهد شبستری درباره نسبت تحریف مذاکره امام حسین(ع) و عمرسعد با نظریه سازش با دشمن، خاطرنشان کرد: شرایط امروز ما شبیه دوران امام حسین(ع) است. دشمن ما قصد زورگویی و  از بین بردن عزت ما را دارد و ما راهی جز دنبال کردن مرام و شیوه حضرت اباعبدلله(ع) نداریم.

وی درباره وظیفه علما و حوزه‌های علمیه دربرابر این تحریفات، گفت: وظیفه علما و حوزه‌های علمیه تبیین دقیق وقایع تاریخی است تا جامعه دچار اشتباه و انحراف نشود.


آخرین اخبار آخرین اخبار