پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نائب رئیس اتحادیه صنف قصابان استان یزد:

هر کیلوگرم گوشت گوسفند در یزد، 135 هزار تومان/ کاهش 25 درصدی مصرف گوشت در بین یزدی‌ها


حاجی زینلی گفت: افزایش قیمت نهاده‌های دامی، داروهای مورد استفاده برای دام و همچنین افزایش هزینه‌های حمل و نقل قیمت گوشت را افزایش داده است.

به گزارش یزد امروز، حسین حاجی‌زینلی، با اشاره به قیمت اخیر مصوب گوشت در یزد گفت: قیمت هر کیلو گرم گوشت گوسفند برای مصرف کننده در یزد از 12 اسفندماه  تا اطلاع ثانوی تعیین شد که بر این اساس گوشت مخلوط گرم گوسفند بره، نربز و کره بدون دنبه هر کیلو گرم 135 هزار تومان است.

وی بابیان اینکه قیمت مصوب قبلی گوشت در یزد 110 تا 115 هزار تومان تعیین شده بود، ادامه داد: براساس قیمت جدید مصوب، گوشت مخلوط گرم گوسفند بره، نربز و کره نیز با حداکثر ۲۵۰ گرم دنبه هرکیلوگرم  116هزار تومان تعیین شده است.

نائب رئیس اتحادیه صنف قصابان استان یزد افزایش قیمت گوشت را نتیجه افزایش قیمت نهاده‌های دامی دانست و گفت: با افزایش قیمت نهاده‌های دامی و آذوقه از جمله جو، علف و کاه، افزایش قیمت داروهای مورد استفاده برای دام و همچنین افزایش هزینه‌هایی از جمله حمل و نقل و کرایه، قیمت گوشت نیز با افزایش مواجه بوده است.

 حاجی زینلی با اشاره به کاهش مصرف گوشت نسبت به گذشته در نتیجه افزایش قیمت گفت: افزایش قیمت گوشت در استان موجب شده که مصرف گوشت تقریبا 25 درصد در بین یزدی‌ها کاهش یافته است.

وی قاچاق دام را در افزایش قیمت گوشت تاثیرگذار خواند و افزود: خوشبختانه هم اکنون به صورت جدی و قاطعانه با قاچاق دام از استان جلوگیری می‌شود اما خروج دام از استان در ماه‌های گذشته، در افزایش قیمت گوشت و کمبود دام فعلی بی تاثیر نبوده و خود را نشان داده است.

حاجی زینلی گفت: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف از واحدهای صنفی قصابی، اعم از گرانفروشی، کم فروشی، عدم نصب نرخنامه و غیره، مراتب را به شماره تماس‌های ۳۶۲۹۱۷۱۹ و ۳۶۲۸۲۵۵۱ واحد بازرسی و نظارت اتاق اصناف یزد اطلاع دهند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار