پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

در راستای حمایت از نویسندگان بومی؛

هزار جلد از کتب نویسندگان اشکذری توسط اداره ارشاد خریداری شد


رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اشکذر از حمایت از نویسندگان بومی شهرستان خبر دادو اظهار داشت: در همین راستا از سال گذشته تا کنون حدود هزار جلد کتاب نویسندگان شهرستان اشکذر توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خریداری شده است.

به گزارش یزد رسا، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر در مصاحبه با خبرنگار نسیم صادق، از حمایت از نویسندگان بومی شهرستان خبر دادو اظهار داشت: در راستای حمایت از نویسندگان و پدیداورندگان اثار فرهنگی، از سال گذشته تا کنون حدود هزار جلد کتاب نویسندگان شهرستان اشکذر توسط اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خریداری شده است.

"هادی ملانوری" رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ضوابط این اداره در خصوص حمایت از نویسندگان افزود: کتابهای چاپ اولی که بیش از یک سال از تاریخ انتشار آن ها نگذشته باشد در اولویت این حمایت ها قرار دارند.

وی با بیان اینکه لازم است نویسندگان 10 نسخه از کتب منتشره خود را به اداره ارشاد ارسال کنند، گفت: نویسندگانی که قصد دارند آثار تالیفی خود را به چاپ برسانند نیز می توانند جهت راهنمایی و حمایت به اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی  مراجعه کنند..

ملانوری یکی از راه های حمایت از نویسندگان و ایجاد انگیزه در آن ها را برگزاری جلسات نقد کتاب دانست و تصریح کرد:  بهتر است این امر با مشارکت دستگاه ها و فعالین فرهنگی در سطح شهرستان صورت گیرد.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان اشکذر ضمن دعوت از فعالین حوزه کتابخوانی و صاحب نظران آن به منظور ارائه راهکارهای سازنده در حمایت از  تولیدات بومی، خاطرنشان کرد: بدون شک نظرات کارشناسی این عزیزان می تواند اداره ارشاد را در ارائه بهتر خدمات یاری رساند.

ملانوری در پایان با اشاره به فعالیت های صورت گرفته در این حوزه یادآور شد: از اقدامات خوبی که از سال گذشته تا کنون در حوزه کتاب خوانی انجام شده می توان به برپایی بیش از پانزده نمایشگاه کتاب در سطح روستا و محلات، برگزاری جلسات معرفی کتاب توسط فعالان فرهنگی شهرستان، تقدیر از فعالان این حوزه در جلسات انجمن کتابخانه ها، برگزاری مسابقات کتابخوانی در سطح تعدادی از مساجد، خرید حدود هزار جلد از کتب نویسندگان بومی شهرستان، اخذ مجوز راه اندازی پنج کتابخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد، اهدای بیش از سی ملیون ریال کتاب به مدارس و مراکز فعال فرهنگی، توزیع نرم افزارهای کتابداری در بین کانون های مساجد، تهیه و توزیع تجهیزات کتابخانه ای در بین تعدادی از کتابخانه های کانون های مساجد بوده است.                                                                                                                          


آخرین اخبار آخرین اخبار