پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل آموزش و پرورش یزد:

هزار و 500 دانش‌آموز پایه اولی هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند


مدیرکل آموزش و پرورش یزد گفت: حدود 28 هزار و 500 دانش‌آموز پایه اولی داریم که نزدیک به 1500 نفر آن‌ها هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند.

به گزارش یزدرسا، عباسعلی دانافر مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد گفت: در نواحی یک و دو شهرستان یزد حدود 50 درصد و در مناطق دیگر و شهرستان‌های استان حدود 80 درصد دانش‌آموزان و خانواده‌ها از بازگشایی مدارس در روز نخست سال تحصیلی استقبال کردند.

وی افزود: بحث سلامت دانش‌آموزان از الزامات و اولویت اول ما است و قطعا آموزش و پرورش نسبت به سلامت دانش‌آموزان اهتمام ویژه‌ای دارد و تمهیدات لازم صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان یزد اظهار داشت: تمام فرایند آموزش و یادگیری دانش‌آموزان با رعایت سخت‌گیرانه دستورالعمل‌های بهداشتی خواهد بود و مدیران مدارس هم نسبت به این مسئله اهتمام دارند.

دانافر خاطرنشان کرد: طبق دستورالعمل بازگشایی مدارس، باید کلاس‌ها تعدیل شود و مدارسی که حجم دانش‌آموز در آن بالا است به جلسات متعدد و روزهای زوج و فرد تقسیم شود تا تعداد دانش آموزان در یک کلاس بیشتر از 15 نفر نشود و زمان کلاس‌ها نیز نباید بیشتر از 35 دقیقه باشد و  اگر غیر از این باشد و دستورالعمل‌ها رعایت نشود تذکر خواهیم داد.

وی عنوان کرد: حدود 28 هزار و 500 دانش‌آموز پایه اولی داریم که نزدیک به 1500 نفر آن‌ها هنوز ثبت‌نام نکرده‌اند که البته این‌ها بیشتر از دانش‌آموزان اتباع هستند که امیدوار هستیم که تمهیداتی فراهم شود تا این عزیزان هم ثبت‌نام کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش یزد تأکید کرد: همانطور که سلامت حق بچه‌ها است آموزش هم حق آن‌ها است و یکی از مقدماتی که باید برای آموزش بچه‌ها دیده شود این است که سلامت‌شان تأمین شود.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار