پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان یزد:

هزینه واگذاری انشعاب آب مسکونی در یزد 40 درصد گران شد


مروتی گفت: هزینه‌های واگذاری یک فقره انشعاب مسکونی در سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش داشته که دلیل آن افزایش هزینه‌های نصب است.

به گزارش یزدامروز؛ محمد مروتی در گفتگو با خبرنگار یزدرسا؛ در خصوص هزینه انشعاب آب در یزد گفت: حق انشعاب بر اساس عرصه و اعیان در سطح شهر یزد متغیر است و متوسط حق انشعاب آب برای واحدهای مسکونی 8 میلیون ریال و حق انشعاب فاضلاب متوسط پنج میلیون و پانصد هزار ریال است. هزینه نصب انشعاب آب 1.2 اینچ نیز در یزد 13 میلیون و 610 هزار ریال و هزینه نصب انشعاب فاضلاب 18 میلیون و 889 هزار ریال است.

وی با بیان اینکه فعلا برنامه‌ای جهت افزایش نرخ وجود نداشته و در صورت افزایش نرخ مراتب اعلام خواهد شد، عنوان کرد: هزینه‌های واگذاری یک فقره انشعاب مسکونی سال جاری نسبت به سال گذشته حدود ۴۰ درصد افزایش داشته است. لازم به توضیح است که حق انشعاب افزایش نرخ نداشته و فقط هزینه‌های نصب انشعاب با توجه به نرخ لوازم نصب افزایش داشته است.

مدیر امور آب و فاضلاب شهرستان یزد افزود: در شش ماهه ابتدای سال حدود سه هزار و 200 مورد درخواست انشعاب آب، ۷۰۰ مورد درخواست انشعاب فاضلاب و ۷۰۰ مورد درخواست پیش فروش انشعاب فاضلاب شروع درخواست گردیده است.

مروتی ادامه داد: تعداد درخواست‌های انشعاب آب در یزد که مشترک درخواست داده و در انتظار ارزیابی و رسیدن به مرحله پرداخت هزینه می باشد، حدود ۸۰ مورد است. در صورتی که مدارک متقاضی انشعاب تکمیل باشد حداکثر مدت زمان واگذاری انشعاب ده روز می باشد.

وی گفت: با عنایت به آیین نامه عملیاتی شرکت های آب و فاضلاب کشور که انشعاب آب و فاضلاب را لازم و ملزوم یکدیگر دانسته است و ما موظف به رعایت آن می باشیم برای املاکی که در محدوده فاضلاب هستند درخواست انشعاب اب و فاضلاب همزمان در یک درخواست ثبت می گردد و فیش صادر شده جمع هزینه های واگذاری اب و فاضلاب می باشد.

مدیر امور آبفای شهرستان یزد تا کنون جهت نصب انشعاب‌های آب واگذار شده کمبود کنتور وجود نداشته است، تصریح کرد:  درخواست های انشعاب که کاملا رد می‌شود و امکان واگذاری به هیچ عنوان وجود ندارد کمتر از یک درصد است و مابقی درخواست‌ها به دلایلی مانند عدم وجود شبکه، خارج از محدوده و .... مدتی راکد می‌گردد تا متقاضی شرایط را فراهم نموده و مجددا درخواست تایید و شروع می‌شود و دلیل انتظار متقاضی در اکثر مواقع استعلام از ارگان‌های ذیربط مانند مسکن و شهرسازی، جهاد کشاورزی، شهرداری و ...‌ است و دلیل یا مانعی از طرف شرکت نمی‌باشد

مروتی در خصوص گلایه شهروندان در زمینه مدت زمان طولانی انتظار برای دریافت انشعاب علی رغم پرداخت هزینه‌ها گفت: به احتمال زیاد این موضوع در خصوص انشعاباتی است که نصب آنها دیواری است و باید منتظر تایید محل نصب کنتور دیواری باشند و آن هم در صورتی که محل نصب کنتور دیواری استاندارد باشد مدت زمان زیادی طول نمی‌کشد و در حال حاضر در صورت محیا بودن شرایط متقاضی متوسط زمان نصب انشعاب حدود یک هفته است.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار