پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

درهمایش تجلیل ازاساتید حوزه علمیه خواهران استان یزد مطرح شد

هشدارآیت‌الله ناصری درخصوص تهدیدجمعیتی و رواج ازدواج سفید در دارالعباده/حوزه چشمش را نبندد/به داد جوانان برسید


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد خطاب به بانوان طلبه یزدی تاکید کرد: به داد جوانان برسید، به داد خانواده هایی که در حال نابودی و به تعبیری در حال انفجار هستند برسید، به داد اعتقادات مردم که با تبلیغات سوء در فضای مجازی هدف قرار گرفته شده برسید.

به گزارش یزد امــــــــــروزبه نقل ازحوزه عامیه استان یزد، آیت الله محمد رضا ناصری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد در همایش تجلیل از اساتید و کادر حوزه علمیه خواهران استان یزد با اشاره به حساسیت موقیعت زمانی و مکانی که امروز جمهور اسلامی در آن قرار گرفته است اظهار داشت: امروز جمهوری اسلامی تنها کشوری است که در جهان اسلام درصدد جامعه عمل پوشاندن به دستورات اسلام است و طبیعی است که این حرکت به مذاق استکبار جهانی خوش نمی آید.
 

 

مسئولین کشورزیر بار یوغ دشمن نروند/ لزوم حفظ عزت و وحدت/ فریب تزویر و دورویی دشمن را نخورید

وی با یادآوری تکالیف ایران به عنوان یک کشور اسلامی در جهان گفت: مسئولین کشور هیج گاه نباید به زیر بار یوغ دشمن بروند و باید با حفظ عزت و وحدت بین خود و دیگر مسلمانان جهان، هیج گاه فریب تزویر و دورویی دشمن را نخورند زیرا همانگونه که در قرآن کریم آمده است دشمن همیشه با شما مخالفت می کند و هیچ گاه با شما از در دوستی وارد نمی شود مگر اینکه شما از دینتان دست بردارید.

آیت الله ناصری با اشاره به اینکه دشمن از طرق مختلف در تلاش برای انحراف جوانان است گفت: یکی از راه هایی که دشمن امروز در آن سرمایه گذاری کرده است حرکات فرهنگی با رویکرد خدشه به اعتقادات و باورهای جوانان در جامعه است که در این زمینه نقش و تکلیف طلاب و حوزیان در پاسخ به شبهات و تبلیغات موثر و کارآمد بیش از گذشته احساس می شود.

 

دو وظیفه و تکلیف حوزویان در این برهه از تاریخ در بعد بین المللی و داخلی

ناصری ادامه داد: حوزویان و مسئولین کشور در این برهه از تاریخ دو وظیفه و تکلیف بر عهدا داردند که یک تکلیف جهانی  و یک وظیفه  داخلی در کشور برعهده دارند که در هردو زمینه تاکنون کم کاری شده است.

وی در خصوص وظیفه حوزویان و مسئولین در بعد بین المللی گفت: به وظیفه خود تاکنون در خصوص تبلیغ و معرفی انقلاب به جهانیان ضعیف عمل کرده ایم و هنوز غرب به واسطه سلطه رسانه ای اطلاعات کذب را به خورد افکار عمومی خود می دهند و حتی کشورهای عربی هم تصویری که از اسلام نشان می دهند واقعی و درست نیست.

امام جمعه یزد ادامه داد: قدرت رسانه ای غرب با ایران قابل مقایسه نیست و ما هم نتوانسته ایم رسانه قوی ای برای مبارزه با آن ها به راه بیاندازیم، البته اقداماتی هم در این زمینه انجام شده است اما آن ها با فیلتر و...اجازه فعالیت به ما را نمی دهند.

 

این روحانی تصریح کرد: در بسیاری از کشورهای آفریقایی اعراب و وهابیون با سرمایه گذاری هایی که انجام داده اند مساجد میلیاردی بنا کرده اند اما به لطف خداوند برخی از این مدارس به دست شیعیان افتاده است و طلاب شیعه در این مدارس تربیت می شود، البته باید در این زمینه نیز بیشتر تلاش شود.

 

فاصله گرفتن فرزندان از نهاد خانواده نتیجه شبکه های اجتماعی

این استاد برجسته حوزه علمیه استان یزد در خصوص وظیفه حوزویان و مسئولین در داخل کشور نیز گفت: با توجه به اینکه فضای مجازی، اینترنت، ماهواره و ...همه امور زندگی ما را درگیر خود کرده است وظیفه و تکلیف طلاب و آموزش و پرورش است تا با برنامه ریزی درست وارد این فضا شوند زیرا امروزه مشاهده می شود کودکان حتی در سنین 4 یا 5 سال با شبکه های اجتماعی آشنا و در حال استفاده نادرست از آن هستند.

وی ورود بچه ها در این سن پایین به شبکه های اجتماعی و دیدن ماهواره را یک فاجعه خواند و گفت: وسایل ارتباط جمعی به دلیل عدم استفاده صحیح بلایی سر جوانان و خانواده های ما آورده است که روز به روز شاهد جدایی و فاصله گرفتن فرزندان از نهاد خانواده هستیم.

 

 

رواج ازدواج سفید در کشور و دارالعباده یزد/حوزه چشم خود را ببندد فاجعه ای اتفاق خواهد افتاد

نماینده ولی فقیه در استان یزد ضمن هشدار به خانواده ها در خصوص عواقب استفاده ناصحیح از شبکه های اجتماعی و ماهواره گفت: امروز معضلی که کشور با آن روبه روبه رواست و یزد هم از آن بی نصیب نیست رواج ازدواج سفید در کشور و دارالعباده یزد است که اگر حوزه چشم خود را در این زمینه ببندد فاجعه ای اتفاق خواهد افتاد.

امام جمعه یزد گفت: بنده معتقدم که راهکار و ابتکار عمل همانطور که بارها گفته ام در دست آموزش و پروش است اما در این سال ها آموزش و پرورش و حوزویان درست عمل نکرده اند و هرکس باید به طریقی در جهت رفع این معظلات فکر و برنامه ریزی کند.

 

 

احداث مدارس غیرانتفاعی حوزوی از راهکارهای نجات جوانان

وی یکی از راهکارها برای نجات جوانان امروز را احداث مدارس غیرانتفاعی حوزوی در هر محله شهر دانست و گفت: نباید در این زمینه به مدارس و آموزش و پرورش اکتفا کرد.

 

20 سال آینده کانون خانواده ای در یزد نداریم/کارشناسان بخاطر پیری جمعیت ایران، اوباما را به مدارا کردن توصیه می کنند 

نماینده ولی فقیه در استان یزد نجات دختران و زنان امروز از آفت های موجود جامعه را از وظایف حوزه علمیه خواهران دانست و با اشاره به سیاست های دشمن در زمینه کنترل جمعیت اضافه کرد: 20 سال آینده به دلیل عدم رغبت خانواده ها به فرزندآوری و تهاجمات فرهنگی که نتیجه تبلیغات سوء است کانون خانواده ای در یزد نداریم.

امام جمعه یزد خاطرنشان کرد: اخیراً کارشناسان به رئیس جمهور آمریکا توصیه کردند که با ایران مدارا کند، چرا که جمعیت ایران در 30 سال آینده رو به پیری است اما مقام معظم رهبری با نکته بینی بر لزوم حرکت جهادی تاکید داشتند تا برنامه ریزی جدی را برای خنثی کردن توطئه ی دشمن پی ریزی شود.

 

جمعیت 20 سال آینده کشور به 30 میلیون نفر پیر کاهش خواهد یافت/تابع سیاست های جمعیتی اعراب باشیم! 

ناصری گفت: اگر خانواده ها ترغیب به افزایش فرزند آوری نشوند جمعیت 20 سال آینده کشور به 30 میلیون نفر پیر کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه اعراب با سرمایه گذاری هایی که در برخی مناطق انجام داده اند درصدد افزایش جمعیت اهل تسنن هستند و ما باید در این زمینه تابع سیاست های افزایش جمعیتی آن ها باشیم گفت: البته این تابع بودن به این معنی نیست که هر خانواده ای ده ها فرزند داشته باشد بلکه حداقل ها در این زمینه لحاظ شود و این وظیفه طلاب است که خانواده ها را ترغیب به فرزند آوری کنند زیرا در غیر این صورت خیانت است.

 

وظیفه حوزویان در تبلیغ افزایش جمعیت/ اقدام مثمر ثمر 18 طلبه در مدارس یزد تاکنون

این آیت الله راهکار ترغیب خانواده ها به فرزند آوری را مطالعه عمیق در خصوص سبک زندگی و فواید و ثمرات فرزند آوری دانست و گفت: زمانیکه شما طلاب و روحانیون دانش لازم را داشته باشید می توانید با حضور در مدارس با دختران در این زمینه صحبت کنبد.

این روحانی بیان کرد: 18 طلبه در استان یزد با آموزش هایی که دیده اند مدتی است به مدارس مراجعه می کنند و درآنجا مستقیما با دانش آموزان در خصوص مضررات استفاده ناصحیح از شبکه های اجتماعی و سبک زندگی و پاسخ به شبهات اعتقادی صحبت می کنند که طی بازیدهایی که خود بنده و مسئولین آموزش و پرورش از این مدارس داشته ایم این حرکت بسیار مثمر ثمر بوده است و مسئولین آموزش و پرورش استان خواهان 100 طلبه دیگر در این زمینه شده اند تا به دانش آموزان در زمینه های مختاف آگاهی دهند.

وی با تاکید بر این نکته که تبلیغ نیازمند مطلعه و علم قوی ای است گفت: طلاب  و حوزویان خانم سعی کنند با برنامه ریزی دقیق و منسجم با آگاهی هایی که به دانش آموزان در مدارس می دهند به داد دختران در مدارس برسند .

 

طلاب؛ علمای پیشین در امر تبلیغ چهره به چهره را ملاک قرار دهند

امام جمعه یزد خطاب به طلاب گفت سعی کنید همانند پیشینیان و علمای سابق یزد که شهر به شهر و روستا به روستا به هر وسیله ای برای امر تبلیغ شخصا اقدام می کردند شما ها نیز مواردی را که فرا گرفته اید به راه بیافتید و آن را به مخاطبین خود در مدارس، مساجد و محله های خود عرضه کنید.

 توصیه های مهم به طلاب/هدایت جامعه با 20 سال پیش فرق کرده 

آیت الله ناصری خطاب به بانوان طلبه یزدی تاکید کرد: توصیه من به شما عزیزان این است که به داد جوانان برسید، به داد خانواده هایی که در حال نابودی و به تعبیری در حال انفجار هستند برسید، به داد اعتقادات مردم که با تبلیغات سوء در فضای مجازی هدف قرار گرفته شده برسید.

نماینده ولی فقیه در استان یزد در پایان خاطرنشان کرد: هدایت جامعه با 20 سال پیش فرق کرده است و نمی شود تنها به منابر که عمدتا پیرمردها مخاطب آن هستند اکتفا کرد و اگر احساس مسئولیت می کنید با برنامه ریزی و راهکارهای جدید وارد میدان شوید.

انتهای پیام/ع


آخرین اخبار آخرین اخبار