پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


هشدار رئیس مرکز فوریت های پزشکی یزد در آستانه زمستان


رئیس مرکزمدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان یزد گفت: سال گذشته در استان 200 نفر مورد گاز گرفتگی قرار گرفتند.

به گزارش یزدامروز به نقل از یزدآوا، رئیس مرکزمدیریت حوادث و فوریت های پزشکی استان یزد، با بیان اینکه در سال گذشته 3 نفر بر اثر گاز‌ گرفتگی جان خود را از دست دادند، اظهار کرد: در سال قبل 200 مورد گاز گرفتگی به اورژانس اطلاع رسانی شد که 128 مورد از آنها مربوط به پایگاه های مستقر در شهر و 72 مورد مرتبط با پایگاه های اورژانس در جاده های استان بوده است.

دکتر احمد دهقان افزود: از تعداد 200 مورد گاز گرفتگی 160 مورد از افراد در بیمارستان ها بستری شدند که بیشترین گروه سنی آنها 20 تا 30 سال می باشد.

وی اذعان کرد: بیشتر افرادی که مورد گازگرفتگی قرار گرفته اند به دلیل استفاده نکردن از وسایل گازسوز استاندارد و عدم کنترل مسیر خروج دود  در منازل، شرکت ها و سفرخانه ها بودند.

دهقان با اشاره به اینکه این آموزش‌ها و اطلاع‌رسانی در سطح جامعه برای فرهنگ‌سازی ایمنی باید انجام شود، گفت: در این راستا در استان بسیار کار شده است و کلاس های آموزشی نیز در این خصوص برگزار شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به اینکه در آستانه زمستان و سرد شدن هوا می باشیم، خاطرنشان کرد: رعایت توصیه های ایمنی و استفاده درست از وسایل گازسوز باعث کاهش خطر آسیب دیدگی به مردم و مشکلات ناشی از آن می شود لذا شایسته است رسانه ها عمومی در اطلاع رسانی به مردم و آموزش آنان تلاش مضاعف نمایند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار