محتوا محتوا

هزینه کردن برای اربعین حرام شد!


فتنه گران که پیش از این اسنادی در گدایی آن ها از آل سعود برای پیشبرد مقاصد براندازانه در سال 88 رو شده بود، بار دیگر و این بار برای حمله به اربعین با مزدوران سعودی هم نوا شدند.

به گزارش یزدامروز به نقل ازیزدرسا، حکام خائن آل سعود، با تکیه بر منابع خدادای نفت و سوء استفاده از قداست و موقعیتی که سلطه بر سرزمین وحی در اختیار آنها نهاده است، به ثروت های بادآورده فراوانی دست یافته اند. از سوی دیگر حمایت قاطع از جریانات تندرو، تروریستها، تکفیری ها و دامن زدن به اختلافات در امت اسلامی باعث شده تا کشورهای غربی همواره از این رژیم حمایت کنند.
آل سعود همواره برای گسترش سلطه خود بر کشورهای اسلامی و ساکت کردن نهادهای بین المللی از  توسل به زور و زر بهره برده است.
این رژیم در زمان 8 سال جنگ تحمیلی در کنار رژیم صدام عزم خود را برای نابودی این آب و خاک جزم کرده بود و در این راه کمک های نظامی، اقتصادی، سیاسی و اطلاعاتی فراوانی در اختیار حزب بعث گذاشت. به شهادت اسناد سی میلیارد دلار از مجموع کمک هفتاد میلیارد دلاری کشورهای حوزه‌ خلیج فارس به عراق، سهم عربستان بود.

اعتراف بان کی مون به دریافت حق السکوت از عربستان
همچنین حمایت از گروه های تکفیری و تندروی طالبان، القاعده، داعش نمونه های برجسته توسل این رژیم به جریانات تندرو برای تحقق اهداف خود در منطقه است. با این وجود نهادهای بین المللی که همواره داعیه مبارزه با افراط و تروریسم را دارند، همواره در مقابل جنایات مشهود عربستان با دریافت پول سکوت کرده اند.
خرداد ماه سال 95 بود که واکنش‌های گسترده به حذف نام عربستان سعودی از فهرست ناقضان حقوق کودکان توسط «بان کی مون» دبیر کل سازمان ملل را به واکنش واداشت. وی گفت: «این یکی از دردناک‌ترین و دشوارترین تصمیماتی بود که من تاکنون گرفته‌ام... این خطر وجود داشت که میلیون‌‌ها کودک با رنج ناشی از قطع بودجه برنامه‌های سازمان ملل در فلسطین، سودان جنوبی، سوریه، یمن و دیگر مناطق روبرو شوند.»

فتنه گران با رژیم کودک کش هم پیاله شدند
رژیم آل سعود که برای سرنگون کردن انقلاب اسلامی مردم ایران یک بار بخت خود را در 8 سال جنگ تحمیلی و چند باری هم در کمک بی دریغ به گروهک های تروریستی آزموده بود، با آغاز ظلم بزرگ سران فتنه در حق نظام و مردم انقلابی ایران در سال 88 فرصت طلائی خود را برای برآورده شدن آرزوی دیرینه اش یافت.
با این هدف رژیمی که تا دیروز به صدام برای حمله به ایران کمک می کرد، مساعدت های مالی خود را روانه جیب کودتاگران داخلی کرد.اولین بار در مرداد ماه سال 1389 خبر حمایت مالی آل سعود از فتنه 88 توسط  آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان در نماز جمعه تهران بیان شد. وی گفت: «آمریکایی‌ها یک میلیارد دلار از طریق افراد سعودی که هم اکنون عامل آمریکا در کشور‌های منطقه هستند، به سران فتنه دادند و همین سعودی‌ها که به نمایندگی آمریکا صحبت می‌‌کردند، گفتند، اگر توانستید نظام را منقرض کنید، تا پنجاه میلیارد دلار دیگر را هم می‌دهیم، اما خداوند این فتنه را به دست بندگان صالحش خاموش کرد.»
درپی افشاگری آیت الله جنتی در این خصوص حجت‌الاسلام مصلحي وزیر اطلاعات در تاریخ 9 شهریور 89 در حاشيه جلسه هيئت دولت ‌در پاسخ به سؤالي مبني بر اينكه بحث يك ميليارد دلاري كمك به سران فتنه توسط برخي كشورها واقعيت دارد، گفت: بله اين موضوع واقعيت دارد و شما مي‌توانيد بالاتر از آن را نيز حساب كنيد.
گفته می شود یکی از سران فتنه، یک ماه قبل از انتخابات 88 به عربستان سفر کرد و ملاقاتی با ملک عبدالله به بهانه شرکت در نشست مجمع شورای تعامل و تفاهم جهانی داشت. این نشست به مدت 3 روز برگزار شد و چهره سیاسی مذکور را شماری از اصلاح طلبان و از جمله برخی اعضای بنیاد باران همراهی می‌کردند.

پشتیبانی مالی آل سقوط از آقازاده های فتنه گران فراری
پنج سال بعد، ویکی لیکس حدود ۶۰ هزار سند مرتبط با سفارت‌خانه‌های عربستان سعودی در کشورهای مختلف را منتشر کرد که یکی از این اسناد به پرداخت یک بورس تحصیلی به ارزش ۶۵ هزار پوند از سوی سفارت عربستان در انگلیس به فرزند عطاءالله مهاجرانی وزیر ارشاد در دولت اصلاحات اختصاص داشت و از زد و بند مهاجرانی با آل سعود پرده برداری کرد.
این سند حاوی تأمین هزینه های زندگی فرزند مهاجرانی توسط سفارت عربستان در لندن بالغ بر ۴۲۵۶ پوند و تأمین هزینه‌های تحصیلی وی بیش از ۱۲ هزار پوندی برای هرسال (۴ سال_از ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵) بود.

همکاری دائمی وزیر فراری با رسانه های معاند


زد و بند مهاجرانی با آل سعود به همین مهم خلاصه نشده است بلکه وی با حضور در جشنواره الجناردیه به نمایندگی از فتنه گران سبز برای گدایی حضور بافته و کمک ۱۸ میلیون دلاری دریافت کرده بود.

تجلیل محکوم فتنه از پادشاه کودک کش رژیم آل سعود به خاطر اجرای اصلاحات در عربستان!
ارتباطات و دلبستگی اصلاح طلبان با رژیم کودک کش تا به حدی گسترده بود که حتی یکی از متهمان فتنه سال 88 در پی مرگ پادشاه عربستان نشانی از همین رابطه نزدیک را به صورت واضح در فضاهای مجازی منتشر کرد.

تقدیر از جلاد سعودی به خاطر اجرای اصلاحات در عربستانهمنوائی دوباره فتنه گران با آل سعود
اجتماع عظیم اربعین علاوه بر اینکه قدرت شیعیان را به رخ جهانیان می کشد مدیریت آل سعود در مناسک حج (که عادت دارند خود را خادم الحرمین بنامند) علی الخصوص بعد از رسوایی فاجعه منا به چالش کشیده است. از این جهت کینه ورزی این رژیم نسبت به این گردهمایی الهی قابل توجیه است.
روزنامه الشرق الاوسط متعلق به سعودی ها امسال برای تحت الشعاع قرار دادن این حادثه عظیم از وجود بارداری‌های ناخواسته در کربلا در ایام اربعین، خبر داد. البته با وجود تکذیب خبر از سوی سازمان بهداشت جهانی مجبور به تکذیب خبر و اخراج خبرنگار دروغ پرداز شد.
در همین حال در سایه غفلت نهادهای نظارتی و وادادگی ارگان های مسئول در داخل نیز توهین ها، تحریف ها و بدعت های قابل توجهی در این خصوص جریان دارد.
هادی قابل از اعضای جبهه منحله مشارکت و از شاگردان منتظری و صانعی در مراسمی که در منزل منتجب نیا (قائم مقام حزب اعتماد ملی) برگزار شد، سخنان توهین آمیزی داشت. وی گفت: هزینه کردن برای مراسم اربعین در عراق حرام است!
این همنوائی فتنه گران داخلی با عربستان سعودی و بیان سخنان بی اساس و مضحک علیه مقدسات بار دیگر نقاب از چهره کریه فتنه گران در همدستی با دشمنان قسم خورده نظام، انقلاب و مردم ایران برداشت.
همچنین گفته می شود، یکی از اصلی ترین دلایل بی توجهی دستگاه های دولتی به زائرین همایش جهانی اربعین می تواند مسئولیت داشتن افراد وابسته به این گروه های افراطی در دولت موسوم به اعتدال باشد.
 

آخرین اخبار آخرین اخبار