پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

وزیر دادگستری در قامت مبلغ روحانی در یزد:

همچنان دولت قبل مقصّر است ؛ سفره خالی مردم هم میراث دولت قبل است!/ نگفتیم نمی‌توان یک میلیون شغل ایجاد کرد


وزیر دادگستری که در قامت مبلغ روحانی در دومین نشست «ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی» استان یزد همچنان با سیاه نمایی علیه دولت قبل سخن می گفت، با بیان اینکه به گفته رهبری قدرت دست مردم است و این قدرت موجب شده که سایه جنگ از کشور دور شود، گفت: ملت ما مقتدر است و دولتی مقتدر و فهیم می‌خواهد.

به گزارش یزدامروز به نقل از خبرنگار یزد آوا، وزیر دادگستری عصر امروز در دومین نشست «ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی» استان یزد در سال جاری، با بیان اینکه تا پایان دولت یازدهم 90 روز باقی است، اظهار کرد: باید فرصتی را که در اختیار داریم مغتنم شماریم و تلاش و همتمان را متمرکز کنیم، در برنامه‌هایی که به عهده ما گذاشته شده می‌توانیم اقدامات بزرگی انجام دهیم و آثار و برکات آن را شاهد باشیم.

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی گفت: وظیفه همه ما تحقق اقتصاد مقاومتی است و می‌خواهیم کشورمان را آنچنان که شایسته است بسازیم که این کار بر مبنای اقتصاد و فرهنگ شکل می‌گیرد چرا که اقتصاد بسترساز فرهنگ است و اگر رویکرد فرهنگی هم داشته باشیم باید اقتصاد مناسبی نیز داشته باشیم، چرا که اگر زندگی مردم رو به راه نباشد نمی توانیم واجبات را نیز ادا کنیم.

وی با تأکید بر اینکه قرارگرفتن کشور در جایگاه مناسب نیازمند توجه جدی به اقتصاد است، ادامه داد: باید از همه ظرفیت‌ها و فضاهای موجود در کشور نهایت استفاده را کرد و هنر ما باید این باشد که از فرصت‌ها و موقعیت‌ها استفاده و اقدامات لازم را انجام دهیم.

پورمحمدی با اشاره به ارسال بسته پنج‌گانه اقتصاد مقاومتی در سال 96 از سوی معاون اول ریاست جمهوری به استان‌ها گفت: باید هر چه سریعتر، سهم استان، هر شهرستان، دستگاه‌ها، فرمانداری‌ها، بخش خصوصی، دولتی و عمومی در هر بخش از اقتصاد مقاومتی مشخص و ابلاغ شود و کار هرچه سریع‌تر اجرایی شود، نباید زمان را از دست داد این برای ما مهم است که بدانیم وظیفه ما چیست و چه باید انجام دهیم.

وی با اشاره به قرار گرفتن در ایام انتخابات ادامه داد: الان در اوج انتخابات هستیم و بحث‌های جدی در حال شکل‌گیری است به این ظواهر و فضاهای شکلی و گفت‌وگوها که اهمیت بسیاری هم دارد نباید بسنده کرد باید عمق این موضوع را ببینیم که چگونه این بحث‌های مهم و جدی در جامعه مطرح می‌شود و باید رقابت‌ها بیشتر محتوایی شود و بی ضابطه و بی قاعده نباشد.

وزیر دادگستری افزود: امروز قدرت در اختیار و انتخاب مردم است و آنها احساس می‌کنند که تصمیم گیرنده هستند و سرنوشت خود را تعیین می‌کنند و درست است که فضای انتخاباتی و بگومگوها وجود دارد اما فرصتی فراهم شده که هر کاندیدایی توانایی خود را بگوید و فرصت انتخاب به مردم بدهد.

وی از تبلیغات به عنوان مهم‌ترین عنصر انتخابات یاد کرد و ادامه داد: ما رسانه ملی را که ابزار تبلیغاتی بسیار گسترده‌ای است در اختیار کاندیداها قرار دادیم و بنابراین گران‌ترین انتخابات جهان، انتخابات کشو ما است و هر نامزدی در هر موقعیتی رسانه ملی را در اختیار دارد که این موضوع بلوغ سیاسی و فکری مردم ما را به دنبال دارد که بسیار ارزشمند است.

پور محمدی با اشاره به جایگاه بالای کشور در سطح بین الملل، گفت: ما کشور، دولت و ملت مقتدری هستیم و کشورهای دیگر برای ما حساب باز می‌کنند و با وجود اینکه امریکایی‌ها در بسیاری از پیمان‌های بین المللی خود بازی درمی‌آورند اما برجام به عنوان یک سند محکم بین المللی است که نمی‌توانند آن را به هم بزنند.

وی با بیان اینکه به گفته رهبری قدرت دست مردم است و این قدرت موجب شده که سایه جنگ از کشور دور شود، تصریح کرد: ملت ما مقتدر است و دولتی مقتدر و فهیم می‌خواهد که این اقتدار ملی به خوبی استفاده کند، قدرت را باید بروز داد و در ادبیات مختلف پردازش کرد که یکی از آنها دیپلماسی است.

وزیر دادگستری اقدامات اقتصادی دولت را مثبت ارزیابی کرد و مقصر عدم تغییر در سفره مردم را دولت قبل دانست و گفت: ما اقدامات زیادی در زمینه کاهش تورم و افزایش نرخ رشد حقوق و دستمزد انجام دادیم اما اینکه مردم می‌گویند ما در سفره و جیبمان هیچ تغییری نمی‌بینیم نکته درستی است و باید دلیل آن را در چهار سال قبل از این دولت در تورم‌ و روند پرداخت و تولید پیدا کرد و باید آهنگ رشد خود را سرعت ببخشیم.

پورمحمدی ادامه داد: تعداد شغل ایجاد شده در دوسال گذشته عدد بسیار بزرگی است و ضمن اینکه ما رکوددار ایجاد شغل هستیم اما تعداد آمار جویای کار در کشور نیز در حال اضافه شدن است، ما نگفتیم یک میلیون شغل را نمی‌توان ایجاد کرد چرا که خودمان برنامه آن را نوشتیم اما ایجاد این میزان شغل نیاز به ملزومات دارد.

انتهای پیام/ف


آخرین اخبار آخرین اخبار