محتوا محتوا

دبير جبهه فرهنگي يزد:


دبیر جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی استان یزد گفت: بنظر مي رسد مديريت اين نوع اتفاقات و ناهنجاري هاي فرهنگي و اخلاقي خارج از استان باشد كه هدف نهايي آن ها تغيير هويت فرهنگ بومي و مذهبي يزد است.

حجت‌الاسلام علیرضا نجیمی در گفتگو با خبرنگار يزدرسا در خصوص هنجارشکنی‌های اخلاقی و فرهنگی اخير در شهر یزد گفت: بنظر مي رسد مديريت اين نوع اتفاقات و ناهنجاري هاي فرهنگي و اخلاقي خارج از استان باشد كه هدف نهايي آن ها تغيير هويت فرهنگ بومي و مذهبي يزد است.

وي با اشاره به موضع‌گيري هاي اخير نماينده ولي فقيه در استان يزد نسبت به اين اتفاقات خاطرنشان كرد: همين انتظار از امام جمعه مي رفت زيرا امام جمعه به مثابه پدر شهر است و قطعا تذكرات آيت الله ناصري نيز به خير و صلاح و شهر خواهد بود.

نجيمي افزود: از مسئولين و متوليان امر نيز توقع مي شد اين تذكرات را مورد توجه قرار دهند و از چنين اتفاقاتي كه هنجارشكني در جامعه محسوب مي شود جلوگيري كنند.

وي تصريح كرد: فضاي يزد تحت  هجمه هايي از افكار و رفتارهايي قرار گرفته كه هويت شهر و فرهنگ اصيل يزدي را تحت شعاع قرار داده و تغيير مي دهد. در واقع تحت هر عنواني برنامه هاي هدفمندي در شهر اجرا مي شود كه نهايتاً به فرهنگ بومي و مذهبي يزد آسيب مي رساند.

عضو جبهه فرهنگي يزد مطالبه گري را وظيفه اصلي دغدغه‌مندان فرهنگي دانست و خاطرنشان كرد: بايد از مسئولان و متوليان امر مطالبه شود كه فرصت، امكانات و بودجه بيت امال را كه در اختيار دارند را براي اعتلاي فرهنگ يزدي ها استفاده كنند كه اين نوع مطالبه گري مي تواند بسيار موثر واقع شود.

انتهاي پيام/ق

 


آخرین اخبار آخرین اخبار