پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

فرمانده سپاه الغدیر استان یزد درگردهمایی عاشورائیان:

هیئات مذهبی؛ مرزبانان اعتقادی و مذهبی جامعه/ تعلیم و تربیت اعتقادی مردم از مهمترین وظایف مداحان


فرمانده سپاه الغدیر استان یزدنگاه حسینی(ع) را مهمترین دلیل تلاش و پویایی دست‌اندرکاران هیئت‌های مذهبی در استان یزد دانست و اظهار داشت: هیئت‌های مذهبی در جامعه امروز، در خط مقدم جنگ علیه دشمنان دین و نظام اسلامی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار یزدامـــــــروز، فرمانده سپاه الغدیر استان یزد در گردهمایی بزرگ همدلی و همزبانی عاشورائیان که با حضور مسئولان هیئت‌های مذهبی، مداحان و شعرای آیینی استان یزد برگزار شد، نگاه حسینی(ع) را مهمترین دلیل تلاش و پویایی دست‌اندرکاران هیئت‌های مذهبی در استان یزد است، وگفت: هیئات مذهبی در جامعه امروز، درخط تهاجم علیه دشمنان دین و نظام اسلامی قرار دارند.

سردار اکبر فتوحی با ضروری خواندن جذب جوانان در مراسم‌عزاداری سیدالشهداء گفت: هیئت‌های مذهبی، با فعالیت خود مرزهای اسلام ناب را تا سازمان ملل گسترش داده و پیام حکومت قرآن و ترویج فرهنگ عاشورا را برای تمام ملت‌ها به ارمغان برده اند.

فتوحی اضافه کرد: هیئات مذهبی کانون تربیت و آموزش فرزانگان در راستای تبیین فرهنگ ایثار و شهادت و مرزبانان اعتقادی و مذهبی جامعه اسلامی به ویژه جوانان هستند و باید، قدر خود را آن طور که شایسته است، بدانند.

وی تاکید کرد:  مداحان و هیئت‌های مذهبی باید در برابر فرهنگ، اعتقاد و باور دینی اقشار مختلف جامعه احساس مسئولیت داشته و برنامه‌های خود را در این راستا تدوین کنند.

فرمانده سپاه الغدیر یزد وظیفه تعلیم و تربیت اعتقادی مردم را از وظایف مداحان و افرادی که بیشترین انگیزش را در جان مخاطب خود ایجاد می کند برشمرد و گفت:  برخورداری از اخلاق محمدی(ص)، تواضع، توجه به نیاز‌های عموم مردم، شرکت در غم و شادی مردم، احترام به کودکان، انجام صله ارحام، از جمله مهمترین ویژگی‌ها و رسالت‌های مداحان و خادمان اهل بیت(ع) است.

وی  تعلیم و تربیت را راز پیروزی اسلام در تغییر فرهنگ جاهیلت برشمرد و خاطر نشان کرد: قرآن و ولایت فقیه، برای هدایت و اصلاح تمام ملت‌های دنیا از سوی خداوند معین شده است.


آخرین اخبار آخرین اخبار