پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

درخواست پلیس استان یزد از عزاداران حسینی؛

هیئات مذهبی از انجام اعمال خرافي و دور از شأن اسلام که موجب وهن دين و مظهر ناهنجاري اجتماعي می شود پرهیز کنند


در اطلاعيه فرماندهي انتظامي استان يزدآمده است: مسئولان و خادمين هيأت ها و دسته هاي عزاداري به منظور صيانت از حقيقت نهضت عظيم کربلا، از انجام اعمال خرافي و دور از شأن اسلام که موجب وهن دين و مظهر بي نظمي و ناهنجاري اجتماعي است، جلوگيري نمايند.

به گزارش یزدامروز به نقل ازپايگاه خبري پليس، فرماندهي انتظامي استان يزد درآستانه فرار رسيدن ماه محرم الحرام اطلاعيه‌اي صادر کرد.

متن اطلاعيه فرماندهي انتظامي استان يزد به شرح ذيل است:

" ان الحسين مصباح الهدي و سفينه النجاه".

محرم ماه قيام و شهادت و احياي نهضت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) و ياران با وفاي آن حضرت است كه با قيام خود نهضت جاويدان عاشورا را بنا نهادند.

يکي از اهداف بلند نهضت عاشورا مقابله با پلشتي هاي خرافي و انحرافات تفکري حاکم بر جامعه اسلامي بوده است. به تأسي از تعاليم مکتب حسين (ع) انتظار مي رود دل دادگان حسين (ع) و محبان اهل البيت (ع) با ترويج ارزشهاي راستين مکتبي و الهام گرفتن از سيره نوراني ائمه هدي (ع) در نحوه عزاداري و احياء ياد و خاطره و افکار و اهداف سرور و سالار شهيدان کربلا

حضرت اباعبدالله الحسين (ع) با هرگونه تلاش و جريان هاي انحرافي و خرافي گري از قبيل قمه زني، استفاده از آلات و ادوات نامتعارف موسيقي و هرگونه رفتارهاي موهن؛ مقابله هوشمندانه نموده و حقيقت هاي قدسي نهضت عاشورا را که در جلوه هاي اخلاقي، ايثار، نوع دوستي، اخوت و برادري، رعايت حقوق ديگران نمود پيدا مي کنند تبيين و ترويج نمايند.

فرماندهي انتظامي استان يزد نيز همگام با اين پويش عظيم مردمي ضمن گراميداشت حماسه عظيم و باشكوه الهي عاشورا، اعتقاد دارد كه حركت‌هاي سنتي عاشورايي بايستي بيانگر و تقويت كننده پيام جهاد، ايثار، شهادت و ترجمان اسلام ناب محمدي (صلي عليه و آله و سلم) باشد.

پرواضح است فرماندهي انتظامي استان يزد با کمال افتخار در راستاي تأمين نظم و امنيت و خدمتگزاري به مردم قدرشناس و ولايي با مشارکت و همراهي قاطبه عزاداران عزيز انجام وظيفه خواهد نمود.

بر اين اساس فرماندهي انتظامي استان يزد براي برگزاري هرچه باشکوه مراسم اقامه عزا و احياي واقعه کربلا توجه شهروندان محترم را به موارد ذيل جلب نموده و نسبت به رعايت آنها تأکيد مي نمايد.

1ماموران انتظامي و راهنمايي و رانندگي با تلاش بي وقفه؛ کوشش خواهند کرد با برقراري نظم و امنيت و سهولت در تردد خودروها، برشکوه و عظمت مراسم عزاداري در سراسر کشور بيفزايند، لذا به شهروندان محترم توصيه مي شود با ماموران انتظامي و راهنمايي و رانندگي در اين ايام همکاري صميمانه داشته باشند.

2 تاکيد مي شود مسئولان و خادمين هيأت ها و دسته هاي عزاداري به منظور صيانت از حقيقت نهضت عظيم کربلا، از انجام اعمال خرافي و دور از شأن اسلام که موجب وهن دين و مظهر بي نظمي و ناهنجاري اجتماعي است، جلوگيري نمايند.

3مسئولان هيات هاي عزاداري و تکايا، از نصب هر گونه داربست در معابرعمومي که موجب مسدود شدن خيابان و يا کندي عبور و مرور مي شود جلوگيري نمايند.

4 توصيه مي شود در حرکت دسته هاي عزاداري و حين برگزاري مراسم عزاداري، بويژه در ساعات پاياني شب و استفاده از بلندگو، رعايت حال بيماران و افراد مسن مد نظر قرار داده شود.

5 مراکز110 پليس در تمامي ساعات شبانه روز آماده دريافت اطلاعات و خدمت رساني به مردم خواهند بود.

آخرین اخبار آخرین اخبار