پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد مطرح کرد

هیچ نمونه گیری خون از مردم، درب منازل صورت نمی گیرد/لزوم رویت کارت شناسایی مامورین آمارگیر طرح سلامت توسط مردم


معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد با رد شایعه نمونه گیری خون درب منازل مردم تحت عنوان طرح سلامت گفت:در آمارگیری طرح سلامت چنین کاری صحت ندارد و شایعه ای بیش نیست.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در مصاحبه با خبرنگار یزد امـــروز، با اشاره به آغاز آمارگیری طرح «تحول خدمات» سلامت در کل استان یزد گفت: این طرح در راستای ارائه خدمات جامع و همگانی مراقبت و سلامت به مردم در کل نقاط شهری و روستایی استان در حال اجراست و این فرصت را فراهم می کند تا مردم بیشتراز خدمات دانشگاه علوم پزشکی بهره مند شوند.


دکتر محمدحسن لطفی افزود: بسیاری ازروستاها دراجرای این طرح پیشگام بوده و مزایای آن سبب شده تا سایر روستاها هم علاقه مندی خود را برای مشارکت در این زمینه نشان دهند.


وی استان های یزد،البرز و قم را ازاستان های فعال و مشمول این طرح  برشمرد ودر خصوص زمان و چگونگی اجرای این طرح اظهار داشت: اجرای این طرح اوایل شهریورماه جاری و پس از اتمام آمارگیری درهفته های آغازین تیرماه کلید خواهد خورد.

 

لطفی همچنین مراحل اجرای طرح آمارگیری را شامل سه بخش، مناطق روستایی و شهری با جمعیت کمتر از 20000 نفر، مناطق شهری با جمعیتی بین 20000تا50000 نفز مانند مهریز،ابرکوه،بافق، شهرهایی با جمعیت بیش از 50000 نفر مانند یزد،میبد و اردکان عنوان کرد. 

 

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی یزد با رد شایعات نمونه گیری خون، درب منازل از مردم تحت عنوان طرح سلامت گفت:در آمارگیری طرح سلامت چنین کاری صحت ندارد اما در طرحی تحقیقاتی و پژوهشی به عنوان «طرح یاس» جهت حفظ سلامت، اطلاع از وضعیت جسمی(دیابت،فشار خون،انواع بیماری) و شناسایی و پیشگیری از بیماری با صدور کارت به 10000 نفر از شهروندان در شهر یزد ار آنها در خواست می شود تا با حضور در آزمایشگاه مرکزی به صورت رایگان از آنها آزمایش خون گرفته شود.


لطفی در پایان به شهروندان یزدی توصیه کرد قبل از ارائه هر گونه  مشخصات با درخواست کارت شناسایی از ماموران آمارگیر از صحت و اعتبار نظرسنجی اطمینان حاصل کنند.

وی همچنین اضافه کرد: مردم اطمینان داشته باشند با حضور فعال خود در طرح سلامت باعث  ارائه خدمات بهتر و آسان تر از طرف دانشگاه علوم پزشکی می شود.

گفتنی است با اجرایی شدن این مرحله ازطرح سلامت ، دولت به مردم  خدمات  کاملا رایگان ارائه خواهد داد.


آخرین اخبار آخرین اخبار