پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

‌فرماندار یزد:

واقعیت‌های ‌دوران دفاع مقدس را صمیمانه برای نسل جوان تبیین کنیم


رستگاری فرماندار یزد گفت: باید واقعیت‌های ‌دوران دفاع مقدس را صمیمانه و صادقانه برای نسل جدید تبیین کنیم.

به گزارش یزدامروز، سیدمحمد رستگاری گفت: ما قبل از انقلاب حتی به کالاهای ناچیز از کشورهای خارج محتاج بودیم و حتی پیاز ملت را از خارج تامین می‌کردیم، اما اکنون با تلاش‌ها و همت عالی مردم به خود اتکایی رسیده‌ایم، اکنون در بخش‌های مختلف اقتصادی کشور بسیاری از کارآفرینان، نیاز‌ها و ضروریات زندگی مردم را با همت مردان و زنان ایرانی تولید می‌کنند.

رستگاری با اشاره به سال جهش تولید گفت: همه این توفیق‌ها و دستاوردهای چهل ساله با کمک مردم، هدایتگری امام راحل(ره) و مقام معظم رهبری به دست آمده و اکنون تولید ملی بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: ابتدای انقلاب سال‌ها در جنگ تحمیلی بودیم، در حال حاضر با جنگ تمام عیار اقتصادی رو به رو هستیم و دشمنان به شکل‌های مختلف کشور ما را با تحریم‌ها محدود می‌کنند و مشکل آفرینی می‌کنند، اما مردم ایران با عزم و تلاش بیشتر به تولید ملی و جوانان کشور توجه دارند.

رستگاری اظهار داشت: برای اینکه نسل سوم و چهارم انقلاب را ارزش‌های دفاع مقدس را درک کنند باید واقعیت‌های آن دوران را صمیمانه و صادقانه برای نسل جدید بیان کنیم.

وی ادامه داد: پس از انقلاب، مردم شرایط زندگی جدید و متفاوتی در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی را سپری می‌کردند، اما پس از 20 ماه از انقلاب سال 57، دشمنان قسم خورده اسلام و ایران به کشور حمله کردند، در شرایطی که هنوز نظام اداری، سازمان‌ها، نیروهای مسلح و بخش‌های کشور سر و سامان چندانی نداشتند و ما آماده جنگ نبودیم ولی دشمن به ما هجوم آورد.

رستگاری با اشاره به اینکه در زمان جنگ کمبود تجهیزات داشتی اما مردم با وحدت، اراده محکم، همدلی و همبستگی خاک وطن را حفظ کردند افزود: نسل‌های جوان باید بدانند که چه سختی‌هایی در آن دوران داشتیم و بدانند سختی‌های دوران کنونی در مقابل شرایط آن زمان قابل مقایسه نیست.

فرماندار یزد ادامه داد: ما باید با امید به آینده دست به دست هم و با همدلی برای توسعه کشور کار کنیم، تا باز هم دوران سخت اقتصادی و فرهنگی پشت سر گذاشته شود و روزهای عالی و پیروزی برای کشور و استان ما رقم بخورد./ تسنیم

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار