محتوا محتوا

ماجرای ازدحام جمعیت در کمیته امداد یزد چه بود؟


همزمان با توزیع بسته حمایتی اقشار کم درامد توسط دولت، برخی در فضای مجازی دست به شایعه پراکنی زدند و مدعی شدند افرادی که درآمد آن ها ماهیانه کمتر از 3 میلیون تومان است برای ثبت نام و برخورداری از این بسته حمایتی به کمیته امداد مراجعه کنند.

به گزارش یزدامروز؛ همزمان با توزیع بسته حمایتی اقشار کم درامد توسط دولت، برخی در فضای مجازی دست به شایعه پراکنی زدند و مدعی شدند افرادی که در گروه های کارمندی، کارگری و نهادهای حمایتی قرارندارند و درآمد آن ها ماهیانه کمتر از 3 میلیون تومان است برای ثبت نام و برخورداری از این بسته حمایتی به  کمیته امداد مراجعه کنند

محسن علیزاده در واکنش به این شایعات به خبرنگار یزدامروز گفت: فضای مجازی محاسن و معایب خاص خود را داشته و علی رغم اینکه بارها اعلام‌شده  تا مردم اخبار و اطلاعیه‌ها را از طریق منابع موثق و قابل‌اعتماد دنبال کنند، متأسفانه هفته گذشته دو شایعه ثبت نام بسته حمایتی افراد با درامد کمتر از سه میلون تومان و ثبت نام برای استمرار دریافت یارانه در فضای مجازی منتشر شد که هم برای مردم و هم برای کمیته امداد مشکلاتی را به وجود آورد.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد افزود: انتشار این شایعات موج مراجعات مردم به کمیته امداد مناطق یک و دو یزد را به همراه داشت و کارکنان این نهاد که در حال انجام امور تبصره 14 بودند با ازدحام جمعیت  و مشکلاتی مواجه شدند.

علیزاده تاکید کرد: بسته‌های حمایتی ازجمله عیدی و سبد کالا که از سوی دولت اعلام می‌شود ارتباطی با این نهاد ندارد و نیازی به مراجعه به کمیته امداد نیست.

مدیرکل کمیته امداد استان در تشریح برنامه دولت در خصوص افزایش تعداد مددجویان این نهاد گفت: در پی مشکلات اخیر معیشتی و اقتصادی مردم، دولت بر اساس تبصره 14 شرایطی را به وجود آورده که دهک‌های پایین جامعه که تحت فشار اقتصادی هستند از مزایای سازمان هدفمندی و کمیته امداد بهره‌مند شوند.

علیزاده تصریح کرد: سهمیه ثبت نامی برای تبصره 14، هفت هزار نفر بوده که تاکنون بیش از سه برابر این سهمیه ثبت‌نام صورت گرفته و درحال حاضر ثبت‌نام تا تعیین وضعیت افراد ثبت نام شده متوقف شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان خاطر نشان کرد: افرادی مشمول تبصره 14 هستند که درآمد آن‌ها کمتر از مبلغ پرداختی از سوی کمیته امداد به مددجویان تحت حمایت خود باشد.

گفتنی است در حال حاضر خانواده پنج‌نفره و بیشتر که تحت حمایت این نهاد هستند ماهیانه744 هزار تومان مستمری و یارانه دریافت می‌کنند.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار