محتوا محتوا

تا پایان شش‌ماهه نخست امسال صورت می گیرد


رئیس اداره روابط عمومی کمیته امداد استان یزد از واگذاری 75 مسکن مددجویی، به مددجویان نیازمند فاقد سرپناه تا پایان شش‌ماهه نخست امسال خبر داد.

رئیس اداره روابط عمومی کمیته امداد استان یزد در مصاحبه با یزدامروز؛ اولویت نخست برگزاری جشن رمضان  امسال در شهرستان‌های استان یزد را کمک به تکمیل خانه‌های نیمه‌تمام مددجویی عنوان کرد و گفت: بر اساس  برنامه‌ریزی انجام‌شده در ماه مبارک رمضان در هر شهرستان حداقل سه ویژه‌برنامه جشن رمضان برگزار و درمجموع بیش از سه هزار نیکوکار و حامی یزدی از اقشار و گروه‌های مختلف در این برنامه حضور پیدا خواهند کرد.

مهدی نشاسته گر با تأکید بر بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌های موجود در استان برای اجرای هرچه بهتر ویژه‌برنامه جشن رمضان اظهار داشت: تعامل و ارتباط با گروه‌های هدف نظیر حوزه‌های علمیه، سازمان تبلیغات اسلامی، اوقاف و امور خیریه، هیئت‌های مذهبی، روحانیون، مداحان،قشرهای مختلف جامعه،شوراهای اسلامی شهر و روستا، اصناف و فروشگاه های مختلف، فروشندگان مواد غذایی و مرغداران در تحقق برنامه‌های این نهاد از اهمیت خاصی برخوردار است.

نشاسته گر توسعه فرهنگ خیر و احسان و تحقق برنامه‌هایی از قبیل طرح اکرام ایتام، محسنین(حمایت از حمایت از فرزندان نیازمند غیر یتیم)، اطعام و افطار نیازمندان، همیان مولا(مشارکت در تهیه ارزاق موردنیاز محرومان)، شفا(کمک به درمان مددجویان)،عقیقه، نذر و قربانی، مفتاح الجنه و فطریه و کفاره را ازجمله طرح‌های مشارکتی این نهاد عنوان و تصریح کرد: تمامی این طرح‌ها با مشارکت و همراهی مردم خیر و نیکوکار استان اجرا می‌شود.

رئیس اداره روابط عمومی کمیته امداد استان، در ادامه ابراز داشت: استقرار پایگاه‌های حامی یابی در ایام خاص ازجمله سالروز میلاد کریم اهل‌بیت حضرت امام حسن مجتبی (ع)، ایام و لیالی قدر، سالروز شهادت ابوالایتام حضرت علی (ع) و روز عید سعید فطر در اماکن مختلف ازجمله دفاتر کمیته امداد در سطح استان، بقاع متبرکه و امام زادگان و مساجد باهدف شناسایی حامیان و ثبت‌نام از آنان برای مشارکت در طرح‌های مختلف مشارکتی این نهاد انجام می‌گیرد.

نشاسته گر در ادامه به استفاده از روش‌های نوین برای سهولت در کمک‌رسانی به نیازمندان اشاره کرد و گفت: علاقه‌مندان برای مشارکت در طرح‌های  مشارکتی این نهاد می‌توانند از طریق تلفن همراه خود از طریق درگاهussd  و شماره‌گیری# ۰۳۵*۸۸۷۷* و یا ارسال عدد یک به سامانه پیامکی ۸۸۷۷ اقدام کنند.

گفتنی است کمیته امداد استان در ماه مبارک رمضان نسبت به تأمین اعتبار بیش از ۷۵ مسکن نیمه‌تمام مددجویی با مشارکت خیران اقدام و این واحدهای مسکونی را تا پایان شش‌ماهه نخست امسال تکمیل و به مددجویان نیازمند فاقد سرپناه تحویل خواهد داد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار