پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

نارضایتی شهروندان یزدی از وضعیت آسفالت معابر شهر؛

وجود چاله ها و دست اندازها خسارت زیادی را به مردم وارد کرده است/سوءاستفاده برخی پیمانکاران از عدم نظارت صحیح شهرداری


ر پی تماس‌های مکرر شهروندان مبنی بر نامناسب بودن وضعیت آسفالت خیابان‌ها و معابر شهر و وجود دست‌اندازهای غیرمتعارف در برخی مناطق بر آن شدیم تا در جمع مردم حضور پیداکرده و نظر آن‌ها را در خصوص میزان رضایت شهروندان از وضعیت معابر و همچنین انتظارات مردم از شهرداری را جویا شویم؛

در پی تماس‌های مکرر شهروندان با سایت خبری تحلیلی یزد امروز مبنی برنامناسب بودن وضعیت آسفالت خیابان‌ها و معابر شهر و وجود دست‌اندازهای غیرمتعارف در برخی مناطق بر آن شدیم تا در جمع مردم حضور پیداکرده و نظر آن‌ها را در خصوص میزان رضایت شهروندان از وضعیت معابر و همچنین انتظارات مردم از شهرداری را جویا شویم؛

رعیتی یکی از رانندگان زحمتکش تاکسی با ابراز نارضایتی از وضعیت آسفالت معابر شهر یزد گفت: هرچند در برخی نقاط آسفالت‌ها توسط شهرداری‌ترمیم شده اما در بخش‌های مرکزی شهر و مناطق پررفت‌وآمد وجودچاله ودست‌انداز در خیابان‌ها،خسارت زیادی را به اتومبیل‌ها علی‌الخصوص ناوگان عمومی وارد کرده است.

وی افزود: بنده به خاطر وجود همین قضیه سالی یک‌مرتبه باید جلوبندی اتومبیلم را درست کنم.

این شهروند یزدی از مسئولین شهرداری یزد خواست تا به مشکلات شهری بیشتری توجه ورسیدگی کنند.

حسین بابایی راننده کامیون نیز وجود شیارها و دست‌اندازهای فراوان در خیابان‌ها و معابر را دردسرساز خواند و گفت: معابر مرکزی شهر نظیر خیابان‌های فرخی و قیام و امام نیاز به ترمیم آسفالت دارند و به دلیل حجم بالای رفت‌وآمد باید در فواصل مشخص بهسازی شوند.

بابایی در خصوص انتظار از مسئولین هم گفت: امیدوارم مسئولین به‌اندازه‌ای که برای محلات و خیابان‌هایی که خود در آن سکونت دارند دلسوزی دارند برای بقیه مناطق هم دلسوز باشند.

یک شهروند یزدی که نخواست نامش فاش شود به‌طورکلی وضعیت آسفالت معابر را رضایت‌بخش عنوان کرد و افزود: تنها مشکلی که در این زمینه به نظرم می‌رسد این است که در زمان اجرای پروژه‌های لکه‌گیری در مرحله وصله‌کاری نظارت خوب و مؤثری اعمال نمی‌شود بنابراین برخی پیمانکاران از همین نقطه‌ضعف استفاده کرده و یا کار خود را به‌درستی انجام نمی‌دهند و یا از مواد بی‌کیفیت برای ترمیم و وصله‌کاری استفاده می‌کنند.

وی جداسازی مسیرهای رفت‌وآمد در برخی از خیابان‌های اصلی شهر نظیر کاشانی از چهارراه مار کار به‌طرف بیمارستان مرتاض را اقدامی سطحی و عامل تشدید ترافیک عنوان کرد و گفت: درست است که به نظر اجرای چنین طرح‌هایی ترافیک را کاهش می‌دهد اما درواقع به دلیل وجود محلات در این مسیر فردی‌اید کیلومترها مسیر را برای دوربرگردان طی کرده و درنتیجه در یک نقطه دیگر ترافیک سنگین‌تری برای دورزدن ایجاد کند بنابراین مسئولان باید در این زمینه اقداماتی اساسی انجام دهند.

این شهروند  از مسئولین شهرداری درخواست کرد درزمینهٔ استفاده از محصولات باکیفیت به‌ویژه درزمان لکه‌گیری خیابان‌ها نظارت بیشتری داشته باشند و برای پر کردن شیارها و چاله‌ها از قیرهایی استفاده کنند که طول عمر و دوام بیشتری داشته باشند.

اصغر ایلات منش یکی از کارگران یزدی نیز از وضعیت آسفالت معابر ابراز نارضایتی کرد و گفت: وجود شیارها و چاله‌ها در آسفالت خیابان‌های خطر فراوانی برای موتورسواران داشته و جالب اینجاست زمانی هم که این شیارها را با قیر می‌پوشانند این قیرها به لاستیک وسایل نقلیه چسبیده و درنتیجه کنده می‌شوند که باید مسئولان در خصوص مواد مصرفی و کیفیت پایین این قیرها به مردم توضیح دهند.

این جوان موتورسواریزدی خیابان‌های قیام، امام خمینی، سید گل سرخ، چاه ملکی و بلوار دهه فجر را ازجمله خیابان‌هایی دانست که نیازمند مرمت و بهسازی آسفالت هستند.

وی از مسئولان شهرداری خواست نسبت به افزایش فضای سبز شهری و عریض کردن خیابان‌های امام خمینی، مهدی، قیام و انقلاب که بیشترین تردد گردشگران داخلی و خارجی در آن‌ها صورت می‌گیرد اقدام کنند.

مسعود زمانی که به شغل حفاظت از پارک‌ها مشغول است نیز از وجود چاله‌ها و دست‌اندازها در معابر شهری و به‌ویژه کوچه‌های اصلی گلایه کرد و ابراز داشت: دریکی از کوچه‌های خیابان اسکان در فواصل کوتاه 5 دست‌انداز احداث‌شده مگر برای یک کوچه این تعداد دست‌انداز نیاز است؟

زمانی خیابان‌های کاشانی، میدان هما فر، بلوار طالقانی و جاده فرودگاه را دارای بیشترین دست‌انداز عنوان کرد و افزود: این دست‌اندازها کاروکاسبی تعمیرکاران جلوبندی‌ساز اتومبیل را سکه کرده است به‌طوری‌که بسیاری از مردم به خاطر آسیب‌های ناشی از این دست‌اندازها مجبور به تعمیر جلوبندی اتومبیل خود هستند.

این شهروند یزدی رسیدگی به مبلمان شهری و اجرای سریع پروژه‌های عمرانی را از مسئولین شهرداری خواستارشد.

انتهای پیام/ح

آخرین اخبار آخرین اخبار