پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

مدیرکل اوقاف استان یزد خبر داد


مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد از وجود تعداد 150 موقوفه‌ در ارتباط با اطعام غدیر در استان یزد خبر داد.

به گزارش خبرنگار یزدامروز حجت الاسلام حسین زارع زاده در جمع خبرنگاران از برگزاری جشن «ولایت علوی، اکمال دین نبوی» در 25 بقاع متبرکه و امامزادگان یزد خبر داد و گفت: البته در 10 امامزاده استان ویژه برنامه‌هایی برای نسل جوان، کودکان و خردسالان تدارک دیده شده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان یزد با اشاره به برگزاری مراسماتی در امامزادگان با هدف کاهش آسیب های اجتماعی اظهار داشت: با ایجاد مرکز افق در جوار امامزادگان مسئله رسیدگی به حال محرومینی که در اطراف امامزادگان زندگی می کنند دنبال شده است.

زارع زاده  با اشاره به نذورات اطعام روز غدیر در سطح استان گفت: امسال برنامه اطعام روز غدیر به شکل متفاوتی با همکاری آستان قدس رضوی برگزار خواهد شد که طی آن یکصد نفر از خادم یاران رضوی اقدام به توزیع اطعام غدیر در مناطق مختلف استان خواهند کرد.

وی با اشاره به تعداد 150 موقوفه‌ در ارتباط با اطعام غدیر در استان یزد ابراز داشت: تعدادی از این موقوفات غیر متصرفی و برخی از آنها را نیز اوقاف استان مدیریت می‌کند.

زارع زاده در بخش دیگری از سخنانش وقف را راه حل مشکلات مردم برشمرد و اظهار داشت: خوشبختانه چندسالی است که اوقاف در بحث پرورش دام به ویژه دام های سبک اصلاح شده ورود کرده و در بافق نیز در زمینه پرورش شتر اقداماتی را انجام داده تا بتواند در زمینه تامین پروتئین مردم نقش موثری ایفا کند.

مدیرکل اوقاف  استان پایان از برگزاری جشن عید غدیر طی چهار شب در آستان مقدس شاهزاده فاضل با حضور سخنرانان کشوری خبر داد.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار