پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سازمان تربیت بدنی سازمان بسیج در گفتگو با یزد رسا:

ورزش زورخانه ای سرشار از معنویت است/ یزد باید رتبه های نخست را از آن خود کند


رئیس سازمان تربیت بدنی سازمان بسیج با ابراز تاسف از کمرنگ شدن ورزش های پهلوانی، تاکید کرد: ورزش های زورخانه ای چون در کنار ورزش سرشار از معنویت است و منش پهلوانی در آن حرف اول را می زند، توجه بیشتر همه اقشار جامعه را می طلبد. این رشته باید جایگزین خیلی از ورزش های ی که هیچ نسبتی با فرهنگ و منش ما ندارد بشود.

به گزارش یزد امـــروز، سردار کاظم یزدانی رییس سازمان تربیت بدنی سازمان بسیج  در حاشیه افتتاح زورخانه مبعث و در گفتگو با خبرنگار یزد رسا، با اشاره به فعالیت های این سازمان جهت ترویج ورزش باستانی، اظهار داشت: در دهه گذشته تلاش های خوبی در بحث توسعه این رشته ملی و مذهبی در کشور انجام شده است ولی هنوز جای کار دارد.

 

وی افزود:  همه مسئولین باید در بحث تقویت زیرساخت های این رشته به هر شکلی و بر اساس امکانات محلی که در هر استان وجود دارد اقدام کنند.

 

رییس سازمان تربیت بدنی سازمان بسیج، تصریح کرد: ما در بسیج به سهم خودمان بنا داریم از سال آینده 110 زورخانه را با موافقت سردار نقدی احداث کنیم. کارهای اولیه، هماهنگی ها و جانمایی های آن با بخش های مختلف سپاه و بسیج انجام شده انشاالله از ابتدای سال آینده ساخت این زورخانه ها شروع می شود.

 

وی با اشاره به توجهات ویژه مقام معظم رهبری به این رشته،گفت: مسئولین باید امکانات و زیر ساخت هایی را ایجاد کنند تا جوان ها را به سوی فعالیت در رشته ورزش های باستانی سوق دهد.

 

یزدانی، خطاب به مسئولین اعلام کرد: مسئولین فنی فدراسیون ورزش های زورخانه ای، هیات ها و  کارشناسان باید کاری کنند تا این رشته از نظر فنی جذاب تر شود. مسئولین وزارت ورزش هم باید برای ساخت زورخانه و تامین تجهیزات آن نهایت تلاش خود را بکنند. چرا که به هر حال رشته ای است که متعلق به ما ایرانی هاست و باید دست به دست هم دهیم تا به عنوان رشته اول کشور قرار بگیرد.

 

این مقام مسئول با ابراز تاسف از کمرنگ شدن ورزش های پهلوانی، تاکید کرد: ورزش های زورخانه ای چون در کنار ورزش سرشار از معنویت است و منش پهلوانی در آن حرف اول را می زند، توجه بیشتر همه اقشار جامعه را می طلبد. این رشته باید جایگزین خیلی از ورزش های ی که هیچ نسبتی با فرهنگ و منش ما ندارد بشود.

 

سردار یزدانی با اشاره به ظرفیت های درخشان استان یزد، در این عرصه، عنوان کرد: استان یزد باید هم از نظر ساخت زورخانه و هم از نظر همگانی کردن و جذب حداکثری جوانان و هم کسب رتبه های برتر فنی و قهرمانی کشور رتبه نخست را به خود اختصاص دهد. چرا که یزد هم یکی از استان هایی است که در این رشته سابقه ای طولانی دارد.


آخرین اخبار آخرین اخبار