محتوا محتوا

دادستان کل استان یزد:


دادستان کل استان یزد از ورود دادستانی به‌عنوان مدعی‌العموم به ماجرای برگزاری فشن شو کودکان در یزد خبر داد.

به گزارش یزدامروز؛دادستان کل استان یزد در مصاحبه با یزدآوا؛ بابیان این مطلب که سیاست‌های دستگاه قضا مردم‌داری با رویکرد حقوق شهروندی است گفت: با تلاش همکاران بنده در دادسرای استان تعداد پرونده‌های ورودی‌های به دادسرا در سال قبل نسبت به سال 96 با کاهش 10 درصدی به 35 هزارفقره پرونده رسیده است.

آزادی نزدیک به هزارنفراز زندانیان یزد با عفو مقام معظم رهبری

علی‌اکبر شمس از آزادی نزدیک به هزارنفراز زندانیان یزد با عفو مقام معظم رهبری خبر داد و اظهار داشت: بیش از دو هزار پرنده نیز با عفو رهبر فرزانه انقلاب شامل تخفیف در مجازات شده‌اند.

وی با اشاره به ورود ماهیانه هزار و 200 پرونده به شعبات اجرای احکام اظهار داشت: این پرونده‌ها توسط تنها 20 نفر بررسی و تعیین تکلیف می‌شوند و یکی از اقدامات ارزشمندی که در سال گذشته صورت گرفت در خصوص پرونده‌های مسن (پرونده‌هایی که روند بررسی آن‌ها بیش از 2 سال طول کشیده است) بود که هزار و دویست پرونده از این نوع پرونده‌ها تعیین تکلیف شد.

شمس بابیان اینکه در سه سال گذشته هیچ مورد جرم خشن شامل سرقت‌های مسلحانه یا قتل‌های فجیع در استان یزد نداشتیم افزود: دادسرای مرکزی استان از حالت انفعالی خارج‌شده و ورود خوبی به مسائل مختلف برای پیشگیری و حمایت از بخش‌های مختلف جامعه داشته است.

رسانه‌ای شدن بخشی از پرونده‌های مفاسد اقتصادی در استان تا دو ماه آینده

دادستان کل استان از رسانه‌ای شدن بخشی از پرونده‌های مفاسد اقتصادی در استان تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: پرونده‌های چشمگیری از فسادهای مالی واداری وجود دارند که بخشی از آن‌ها را درگذشته اطلاع‌رسانی کردیم و بخشی نیز اطلاع‌رسانی خواهیم کرد یکی از این موارد حکم انفصال موقت از خدمت، رد مال، حبس قابل‌توجه و حد شلاق برای یکی از مدیران سابق استان است.

این مقام قضائی در ادامه از رفع تصرف از 13 هزار هکتار از اراضی ملی در مرکز استان خبر داد و افزود: درمجموع 43 هزار هکتار از اراضی ملی در استان و 11 هزار هکتار از اراضی حاشیه رودخانه‌ها در استان آزاد شدند.

وی با اشاره به تشخیص بیش از 983 میلیارد ریال فرار مالیاتی در استان اظهار داشت: با همکاری دستگاه‌های نظارتی و اداره مالیاتی استان از این میزان فرار مالیاتی جلوگیری شد.

ورود مدعی‌العموم به ماجرای برگزاری فشن شو کودکان در یزد

شمس از ورود دادستانی به‌عنوان مدعی‌العموم به ماجرای برگزاری فشن شو کودکان در یزد خبر داد و گفت: در این زمینه پرونده تشکیل‌شده و موضوع درحال تحقیق و بررسی است ضمن اینکه به برگزارکننده این مراسم نیز تذکر داده‌شده است.

انتهای پیام/ح


آخرین اخبار آخرین اخبار