پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا


وزارت ارشاد در انتخاب ناشرین و کتاب‌ها دقت کند/ انتقاداتی به نمایشگاه کتاب وارد است


رییس سازمان بسیج مستضعفین گفت: در نمایشگاه بین المللی کتاب کارهای ارزشی و خوبی انجام شد و کتاب های ارزشمند بسیاری به نمایش در آمد هر چند نقدهای جدی به مسئولین برگزاری وارد است.

به گزارش یزدامروز؛ صبح امروز همایش بزرگداشت هفته عقیدتی سیاسی سپاه و بسیج با حضور سردار غلامحسین غیب پرور رییس سازمان بسیج مستضعفین، حجت الاسلام تویسرکانی مسئول نمایندگی ولی فقیه در بسیج و جمعی از کارکنان سازمان بسیج در محل سالن شهید فهمیده سازمان بسیج برگزار شد.

سردار غیب پرور در این همایش ضمن تبریک پیشاپیش ماه مبارک رمضان و آرزوی توفیق بندگی و تقرب بیشتر همه مسلمین جهان به درگاه خداوند متعال و همچنین هفته عقیدتی سیاسی در سپاه و بسیج و روز معلم گفت: الحمدالله کارنامه درخشان و خوبی در مجموعه عقیدتی سیاسی سپاه و بسیج به لحاظ فعالیت های صورت گرفته پیش روی ماست که امیدوارم خداوند متعال بر عزت و سلامت همکاران عقیدتی سیاسی بیفزاید.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین با گرامی داشتن شهادت استاد مرتضی مطهری و روز معلم گفت: شهید مطهری یک فقیه، دانشمند، مجاهد انقلابی و  یکی از شاگران برجسته و ولایت مدار امام بودند که قبل از انقلاب از مکتب اسلام و امام خمینی علیه الرحمه دفاع می کردند.
 
سردار غیب پرور شهید مطهری را یک استاد دشمن شناس و دشمن ستیز دانست و اظهار داشت: شهید مطهری در زمان قبل از انقلاب موضع گیری های مختلف و انقلابی در مقابل فتنه گران مکتب اسلام می گرفتند و در جبهه های گوناگون انقلابی عمل می کردند.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: شهید مطهری در دوران خودش در اوج قرار داشت و علاوه بر رابطه استاد و شاگری، امام را به عنوان ولایت فقیه پذیرفته و بسیاری از دیدگاه ها و اندیشه های امام را به عنوان ایدئولوژی انقلاب اسلامی مطرح می کردند.
 
سردار غیب پرور به نقش شهید مطهری در پیروزی انقلاب اشاره کرد و افزود: در دوران شهید مطهری با یک تیغ دو لبه مواجهه بودیم دو نظام سرمایه داری غرب و کمونیستی در جامعه ریشه زده بودند و شهید مطهری با هر دو مبارزه کرد و این کار کمی نبود و مجاهدات های وی تا جایی پیش رفت که دشمن به فکر ترور و شهادت ایشان افتاد.
 
رییس سازمان بسیج مستضعفین افزود: شهید مطهری اگر شهید نمی شد در زمان حال در ولایت پذیری و ولایت مداری مقام معظم رهبری چیزی کم نمی گذاشت و در دشمن شناسی و دشمن ستیزی شک نمی کرد و کانون جریانات فکری انقلاب اسلامی بود.
 
جانشین فرمانده کل سپاه در امور بسیج با اشاره به آثار مقام معظم رهبری گفت: آثار حضرت آقا نه تنها به شکل توصیه بلکه باید به عنوان برنامه کاری قرار دهیم چرا که نگاه ولایت نسخه رهایی بخش جامعه اسلامی است.
 
سردار غیب پرور در بخش دیگری از سخنان خود گریزی به برگزاری نمایشگاه بین المللی زد و گفت: در نمایشگاه بین المللی کتاب کارهای ارزشی و خوبی انجام شد و کتاب های ارزشمند بسیاری به نمایش در آمد هر چند نقدهای جدی به مسئولین برگزاری وارد است.
 
رییس سازمان بسیج با انتقاد از مجموعه دست اندرکاران نمایشگاه کتاب اظهار داشت: متاسفانه در گوشه هایی از نمایشگاه بین الملی کتاب که یکی از بزرگترین فعالیت های فرهنگی در سطح کشور است کارهای ناپسندی انجام شده تا جاییکه که چندین غرفه به انتشار کتاب هایی پرداختند که در تضاد آشکار با آموزه ها و ارزش های انقلابی بوده که واقعا جای تاسف دارد و می بایست وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتخاب ناشرین و کتاب ها دقت بیشتری داشته باشند.
منبع: راه دانا
انتهای پیام/

آخرین اخبار آخرین اخبار