پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد عنوان کرد


مهدی سالاری با بیان اینکه یزد به لحاظ تخلفات ساختمانی اصلا وضعیت خوبی ندارد، گفت: مردم یزد رغبتی به گرفتن پروانه ساخت برای ساختمان سازی ندارند.

به گزارش یزدرسا، مهدی سالاری در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان یزد با اشاره به شرح وظایف سازمان نظام مهندسی ساختمان اظهار داشت: نظارت بر تمام ساخت و سازهای غیردولتی بر عهده سازمان نظام مهندسی ساختمان است و از طراحی تا اجرا در آن فعالیت می‌شود.

وی با اشاره به اینکه هفت هزار مهندس عضو نظام مهندسی ساختمان یزد هستند گفت: وقتی مردم به شهرداری برای دریافت پروانه ساخت و ساز مراجعه می‌کنند، به سازمان نظام مهندسی برای دریافت نقشه و نظارت بر ساخت ارجاع می‌شوند و 200 دفتر در سطح یزد برای این منظور فعال هستند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد با تاکید بر اینکه بحث ساخت و ساز باید حتما از سوی متخصص و متولی آن انجام شود گفت: یزد یکی از استان‌های با بیشترین حجم تخلفات ساختمانی است و بسیاری از مردم ابتدا به صورت غیرمجاز اقدام به ساخت خانه‌های خود کرده و پس از آن با مراجعه به کمیسیون ماده 100، جریمه آن را پرداخت می‌کنتد.

سالاری با تاکید بر اینکه این موضوع برای یزد اصلا خوب نیست گفت: در راستای رفع این مشکل در طول سال‌های قبل، نسبت به بحث آموزش مهندسان و نظارت بر فعالیت آنها اقدامات گسترده‌ای صورت گرفته است.

وی از انجام خدمات بسیاری در نظام مهندسی یزد به صورت غیرحضوری خبر داد و گفت: در تعرفه‌ها هم مشوق‌ها و تخفیف‌های بسیار خوبی در نظر گرفته شده به گونه ای که در برخی موارد تا 80 درصد تخفیف به مردم داده می‌شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد بیان کرد: علاوه بر این به صورت کلی تعرفه‌ها را به گونه‌ای در نظر گرفتیم که مردم نسبت به مراجعه برای دریافت پروانه بیش از پیش ترغیب شوند.

انتهای پیام/


آخرین اخبار آخرین اخبار