پیمایش پیمایش

 

محتوا محتوا

امام جمعه یزد:

وظیفه«شورای‌نگهبان»؛تشخیص سلامت و صحت مسائل است/لزوم اجرای«اقتصادمقاوتی»در کشور


آیت الله ناصری در خطبه‌های نماز جمعه یزد با اشاره به اهمیت جایگاه شورای‌نگهبان گفت: نظارت استصوابی شورای نگهبان به منظور تحمیل عقاید نیست بلکه به معنای نظارت و تشخیص سلامت و صحت مسائل است و نباید از آن وحشت داشت.

به گزارش یزد امــــــروزبه نقل از یزد آوا، آیت الله محمد رضا ناصری در خطبه‌های نماز جمعه ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد حضرت علی بن موسی الرضا(ع) اظهار کرد: انسان مومن عزت و استقلال خود را به هیچ چیز نمی‌فروشد بلکه باید با توجه به دستور اسلام برای حفظ کمال و آبروی اسلام با صبر و قناعت زندگی کند.


وی با اشاره به ضرورت تحقق اقتصاد مقاومتی گفت: باید اقتصاد مقاومتی را اجرایی کنیم و به تولیدات داخلی و مدیریت مصرف  توجه داشته باشیم.


نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه یزد افزود: با  وجود اینکه مدام در مورد اقتصاد مقاومتی سخن به میان می آید در عمل هنوز کاری انجام نشده است و سردرگمی و بی برنامگی وجود دارد.


وی ادامه داد: باید  کارشناسان برای تحقق اقتصاد مقاومتی با در نظر گرفتن شاخص‌های تعیین شده توسط مقام معظم رهبری برنامه‌ریزی کنند و طرحی را برای اجرا به دولت بدهند تا گامی در جهت این امر مهم برداشته شود.


آیت الله ناصری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه شورای نگهبان گفت: نظارت بر مصوبات مجلس و تایید تطابق آن با قانون اساسی و شرع، صیانت از قانون اساسی، نظارت بر انتخابات و تایید صلاحیت کاندیداها و ... از وظایف شورای نگهبان است که بدون نگا‌ه های حزبی و جناحی انجام می‌دهد.


وی تصریح کرد: نظارت استصوابی شورای نگهبان به منظور تحمیل عقاید نیست بلکه به معنای نظارت و تشخیص سلامت و صحت مسائل است و نباید از آن وحشت داشت.


امام جمعه یزد با اشاره به روز جهانی مساجد خاطرنشان کرد: مساجد از مهمترین سنگرهای تاثیر گذار انقلاب اسلامی هستند که در 36 سال گذشته برای تحقق اهداف نظام اسلامی نقش بسزایی داشتند و باید امروز نیز با برنامه‌های فرهنگی زمینه ساز حضور بیشتر جوانان در آن شویم.


آیت الله ناصری همچنینی با اشاره به هجمه‌ها و توطئه‌های فرهنگی دشمن خاطرنشان کرد: باید جوانان را نسبت به شبکه های اجتماعی و دام‌ها و توطئه‌هایی که در کمین آنهاست، آگاه کرد.
 


آخرین اخبار آخرین اخبار